Today's Deals
Help Guides
Download App
W7
Matte Fixer Setting Spray
60ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Superdrug
£3.20
£5.33 per 100ml
VISIT
Amazon
£3.97
£6.62 per 100ml
VISIT
Boots
£4.00
£6.67 per 100ml
VISIT
Ebay
£5.89
£9.82 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£3.20
Usually
£4.00
£3.20
Good to know
Super-fine setting spray to prevent smudging and set make-up in place
Suitable for ages 16+
Apply evenly after makeup application for long-lasting wear
Contains Aqua (Water), Propylene Glycol, VP/VA Copolymer, Alcohol, Alcohol Denat., Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Sodium Salicylate, Plantago Lanceolata Leaf Extract, Parfum (Fragrance), Centaurea Cyanus Flower Extract, Mahonia Aquifolium Root Extract, Benzyl Salicylate, Benzyl Benzoate, Limonene, Benzyl Alcohol
Reviews
4.6
23 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From W7
60ml
W7
Dewy Fixer Setting Spray
6
£2.99
£4.98 per 100ml
W7
Ready Set Glow Illum. Setting Spray Holo
£3.20
80ml
W7
Fresh Grip Soothing Setting Spray
£3.20
£4.00 per 100ml
W7
Sheer Loose Powder Br >Natural Beige
2
£4.00
100ml
W7
Ready Set Glow Illum. Setting Spray Gold
2
£3.20
£3.20 per 100ml
W7
Ready Set Glow Illum. Setting Spray Rose Gold
£4.00
17g
W7
Socialite Pressed Pigment Palette
1
£8.95
£52.65 per 100g
W7
Brush The Line Matte Liquid Eyeliner
1
£2.40
W7
Lengthening Mascara
£2.89
6g
W7
Candy Blush Gossip
£2.40
each
Related Products
118ml
Urban Decay
All Nighter Hyaluronic Setting Spray
927
£22.64
£19.19 per 100ml
Maybelline
Lasting Fix Matte Finish Setting Spray 100 Clear
1
£7.99
MUA
Setting Spray Matte Finish
£3.49
Aou
Makeup Setting Fixer
£18.99
Avon
Prep & Set Spray
£6.00
Benefit
The Porefessional Super Setter Spray Mini
2,862
£5.00
60ml
NYX Professional Makeup
Matte Finish Setting Spray
2,095
£8.87
£14.78 per 100ml
150ml
Revolution
Superfix Glow Fixing Mist
7
£8.99
£5.99 per 100ml
Benefit
The Porefessional Super Setter Spray
2,865
£25.50
60ml
NYX Professional Makeup
Long Lasting Dewy Finish Setting Spray
670
£6.99
£11.65 per 100ml
Related Searches
W7
Sprays
Setting Sprays
Makeup Sprays