Today's Deals
Help Guides
Download App
W7
Nudification Wear It & Bare Pressed Pigment Palette
12g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£6.50
£54.17 per 100g
VISIT
Amazon
£6.50
£54.17 per 100g
VISIT
Ebay
£9.49
£9.45
£79.08 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£6.50
Usually
£8.99
£6.50
Good to know
W7's Nudification Palette contains 16 pressed pigments
Contains soft mattes, sultry shimmers, modest metallics and jaw-dropping toppers
Suitable for ages 16+
Apply product onto a brush or fingers and apply
Suitable for vegans
May contain Iron Oxides, FD&C Red No. 40, Ultramarines, D&C Red No. 6, FD&C Yellow No. 5
see more
Reviews
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From W7
17g
W7
Socialite Pressed Pigment Palette
£8.95
£52.65 per 100g
Related Products
Revolution
IRL Filter Finish Lip Definer Chai Nude
£2.99
e.l.f.
Smoky Kohl Eyeliner Plum & Go
£3.96
Profusion
Mini Artistry Blush Palette
£3.99
3ml
Revlon
Glimmer Liquid Eye Shadow Ufglo in 206
£8.99
£299.67 per 100ml
e.l.f.
Smoky Kohl Eyeliner Black Velvet
£3.96
e.l.f.
e. l.f. Cosmetics Liquid Metallic Eyeshadows Moon
£7.00
e.l.f.
Smoky Kohl Eyeliner Brownie Points
£3.96
e.l.f.
Camo Liquid Blush Dusty Rose
£7.35
e.l.f.
Camo Liquid Blush Cheeky Lychee
£7.87
e.l.f. Cosmetics
e.l.f. Smoky Kohl Eyeliner Vintage Denim
£3.96
Related Searches
W7
Eye Shadows
Makeup Kits
Eyeshadow Palettes
Eye Makeups