Today's Deals
Help Guides
Download App
Waitrose Ltd
Waitrose Ciabatta Croutons
100g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£1.35
£1.35 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Waitrose Ltd prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.30
Usually
£1.60
£1.35
Supermarket Alternatives
Waitrose
Cooks' Ingredients Croutons
£1.50
Sainsbury's
Black Pepper & Sea Salt Croutons 100g
£1.15
£1.15 per 100g
Asda
Black Pepper & Sea Salt Oven Baked Croutons 40g
£0.47
£1.18 per 100g
Tesco
Olive Oil & Sea Salt Croutons 100g
£1.10
£1.10 per 100g
Reviews
4.5
41 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"These croutons are delicious added to soup or in a salad"
"These are a really nice addition to a salad and so easy just to grab and use"
"They are OK for putting in soup but I would not use them in a salad as they taste a bit chemically"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Waitrose Ltd
Waitrose Ltd
Waitrose Plain Ciabatta each
160
£2.50
Waitrose Ltd
Waitrose Roasted Garlic Ciabatta
137
£2.75
Waitrose Ltd
Waitrose Mixed Olive Ciabatta each
439
£2.50
Waitrose Ltd
Waitrose Ciabatta & Focaccia Bread Mix
8
£1.35
Waitrose Ltd
Waitrose Garlic & Parsley Ciabatta Breadsticks
125
£2.75
Waitrose Ltd
Cooks' Ingredients Croutons
69
£1.50
Waitrose Ltd
The BAKERY at ASDA Ciabatta Rolls
117
£8.97
Waitrose Ltd
Rick Stein's Classic Fish Soup with Harissa Croutons
5
£25.00
Waitrose Ltd
Waitrose Gnocchi
75
£2.60
Waitrose Ltd
Waitrose Blueberries
687
£5.50
Related Products
400g
Osem
Mini Croutons Bag
13
£2.25
£0.56 per 100g
200g
Schar
Gluten-Free Brown Ciabatta Rolls
26
£1.98
£0.25 per 100g
Tesco Finest
Stonebaked Ciabatta
30
£2.10
400g
Exceptional by ASDA
Ciabatta Loaf
38
£2.62
£0.66 per 100g
the bread factory
GAIL's Ciabatta
1
£3.60
135g
Sainsbury's
Ciabatta Breadsticks
25
£2.00
£1.48 per 100g
270g
Tesco Finest
Olive Ciabatta
5
£2.50
£0.93 per 100g
270g
Tesco Finest
Ciabatta Loaf
4
£2.25
£0.83 per 100g
Tesco Finest
Ciabatta Rolls
22
£2.30
INSPIRED CUISINE
Ciabatta Rolls
£1.29
Related Searches
Waitrose Ltd
Croutons