Today's Deals
Help Guides
Download App
Waitrose Ltd
Waitrose Greek Feta Cheese Strength 3
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£3.25
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Waitrose Ltd prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.43
Usually
£3.10
Highest
£3.25
£3.25
Supermarket Alternatives
Waitrose
Essential Greek Feta Cheese Strength 3 200g
£2.10
£1.05 per 100g
Asda
Greek Feta 200g
£2.04
£1.02 per 100g
Tesco
Greek Feta Cheese 200g
£2.25
£1.13 per 100g
Sainsbury's
Greek Feta Cheese 200g
£2.35
£1.18 per 100g
Morrisons
The Best Barrel Aged Feta
£2.65
see more
Good to know
Sourced exclusively
From famous Roussas dairy
Distinctive character
Rich flavour
Reviews
4.7
106 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"This is the very nicest packaged feta that I have found and I buy it regularly"
"Love feta cheese but this product is the best and as it says creamy and tangy"
"This is acceptable but not especially good"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Waitrose Ltd
Waitrose Ltd
Waitrose Lactose Free Greek Feta Cheese Strength 3
62
£2.50
Waitrose Ltd
Duchy Organic Greek Feta Cheese Strength 3
117
£3.15
Waitrose Ltd
No. 1 Barrel Aged Greek Feta Cheese PDO Strength 4
361
£3.95
Waitrose Ltd
Essential Greek Feta Cheese Strength 3
341
£2.10
£1.05 per 100g
Waitrose Ltd
Essential Light Salad Greek Cheese Strength 3
109
£2.10
Waitrose Ltd
Waitrose Greek Feta PDO Cubes
10
£3.30
Waitrose Ltd
No.1 Odysea Greek Sheep's Mik Feta PDO
29
£3.50
Waitrose Ltd
Waitrose Three Cheese Bake Strength 3
106
£4.25
Waitrose Ltd
Waitrose Creamy Lancashire Cheese Strength 3
153
£3.00
Waitrose Ltd
Waitrose Baking Camembert Cheese Strength 3
47
£3.50
£1.40 per 100g
Related Products
Odysea
Organic Sheep & Goats Milk Feta PDO
11
£2.84
£1.42 per 100g
Sainsbury's
Greek Feta Cheese
97
£2.35
£1.18 per 100g
Tesco
Greek Feta Cheese
55
£2.25
£1.13 per 100g
Tesco Organic
Greek Feta Cheese
30
£3.10
£1.55 per 100g
Odysea
Crumbly Greek Cheese
16
£2.20
Violife
Greek White Block Vegan Feta Style Non-Dairy Cheese Alternative
93
£2.84
£1.23 per 100g
Attis
Greek Feta
18
£2.50
£1.67 per 100g
ASDA
Greek Feta
135
£2.04
£1.02 per 100g
EMPORIUM
Greek Feta
£1.69
President
Tranos Greek Feta
17
£1.69
£0.85 per 100g
Related Searches
Waitrose Ltd
Cheeses
Fetas