Today's Deals
Help Guides
Download App
Waitrose Ltd
Waitrose Groundnut Oil
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£3.25
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Waitrose Ltd prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.80
Highest
£3.25
£3.25
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Groundnut Oil 500ml
£3.00
£0.60 per 100ml
Tesco
Ground Nut Oil 500ml
£2.85
£0.57 per 100ml
Asda
Cook Groundnut Oil 500ml
£2.84
£0.57 per 100ml
Morrisons
Vegetable Oil 1l
£1.45
£0.15 per 100ml
Waitrose
Leckford Estate Rapeseed Oil
£5.70
see more
Good to know
#2 in Groundnut Oil
Reviews
4.7
59 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"This is one of the greatest oils used in classic cuisine"
"This is the BEST oil for chinese foods cooking"
"Love it's lightness and flavour"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Waitrose Ltd
Waitrose Ltd
Waitrose Avocado Oil
£4.00
Waitrose Ltd
Waitrose Evening Primrose Oil
3
£7.65
Waitrose Ltd
Waitrose Toasted Sesame Oil
121
£2.85
Waitrose Ltd
Waitrose Olive Oil Spray
8
£2.60
Waitrose Ltd
Waitrose Essential Vegetable Oil
£4.00
Waitrose Ltd
Waitrose Greek Extra Olive Oil
41
£7.00
Waitrose Ltd
Waitrose Extra Virgin Olive Oil
391
£7.85
Waitrose Ltd
Waitrose Basil Infused Olive Oil
42
£4.00
Waitrose Ltd
Waitrose Extra Virgin Olive Oil
57
£3.75
Waitrose Ltd
Waitrose Mayonnaise with Olive Oil
82
£3.00
Related Products
Sainsbury's
Groundnut Oil
17
£3.00
£0.60 per 100ml
KTC
Pure Groundnut Oil
11
£4.54
£0.45 per 100ml
ASDA
Cook Groundnut Oil
38
£2.84
£0.57 per 100ml
Schwarzkopf
Got2b Oil-licious Tame & Shine Styling Oil
31
£4.47
£8.94 per 100ml
Filippo Berio
Pure Classic Olive Oil
24
£5.00
£1.00 per 100ml
Mazola
100% Pure Corn Oil
15
£3.25
£0.33 per 100ml
Nature Spell
Rosemary Oil
20
£7.99
£5.33 per 100ml
Mazola
100% Pure Rapeseed Oil
12
£2.50
£0.25 per 100ml
Schwarzkopf
Got2b Oil-Licious Dry Oil Mist
27
£5.50
Napolina
Light Olive Oil
18
£4.50
£0.90 per 100ml
Related Searches
Waitrose Ltd
Vegetable Oils
Oils
Cooking Oils