Today's Deals
Help Guides
Download App
Weleda
Citrus Refreshing Body Oil
100ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£12.33
£12.33 per 100ml
VISIT
Boots
£18.50
£12.33
£18.50 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Weleda prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£12.33
Usually
£18.50
£12.33
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Wellness Manifest Oil
£3.00
Superdrug
Skin Restore Face and Body Oil
£15.00
Good to know
Invigorating moisture lift for skin and senses
Organic lemon oil brings zest to day and life to skin
Purely natural oil for body care
Base of delicate almond oil to maintain skin's moisture
Infused with pure lemon oil to invigorate and lift spirits
100% natural and organic
Suitable for vegans
Free from synthetic preservatives, fragrances, colourants and materials based on mineral oils
100% biodegradable
NATRUE certified
see more
Reviews
4.8
22 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
"I love this product I bought a 10ml sample and is my second fave oil ever"
"I love how natural this product is and everything Weleda stands for"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Weleda
Weleda
Refresh Shower Cream Citrus
£9.00
100ml
Weleda
Natural Lavender Relaxing Body Oil Vegan
2
£12.33
£12.33 per 100ml
250ml
Weleda
Hydrating Body Lotion Citrus250 ml
£9.95
£3.98 per 100ml
100ml
Weleda
Skin Food Ultra-Light Dry Oil
1
£9.99
£9.99 per 100ml
100ml
Weleda
Stretch Mark Massage Oil - Bottle
7
£11.95
£11.95 per 100ml
Weleda
Relax Shower Cream Lavender
£8.25
200ml
Weleda
Skin Food Shower Cream For Smooth Soft 100% Natural Essential Oils200 ml
£5.62
£2.81 per 100ml
Related Products
500ml
ManCave
Lemon & Oak Shower Gel
6
£9.99
£2.00 per 100ml
200ml
Korres
Basil Lemon Body Milk200 ml
£11.39
£5.70 per 100ml
120ml
Grown Alchemist
Restorative Body Cream Orange Peel + Mandarin Oil
£22.00
£18.33 per 100ml
225ml
Imperial Leather
Cherry Almond Oil Bodywash
42
£1.48
£0.66 per 100ml
450ml
Imperial Leather
Ultimate Moisture Cherry Blossom & Almond Oil Body Wash
68
£3.00
£0.67 per 100ml
400ml
Nivea
Body Jar Vanilla Almond Oil Creme
£4.99
£1.25 per 100ml
ManCave
Lemon & Oak Shower Gel
10
£3.86
I Heart Revolution
Citrus Sunset Shower Foam
£4.99
225ml
Imperial Leather
Ultimate Moisture Cherry Blossom & Almond Oil Foaming Body Scrub
43
£7.00
£3.11 per 100ml
200ml
Imperial Leather
Cherry Blossom & Almond Oil Foamburst
68
£4.50
£2.25 per 100ml
Related Searches
Weleda
Moisturisers
Spray Oils
Body Oils
Essential Oils