Today's Deals
Help Guides
Download App
Woodford Reserve
Double Oaked Whiskey
70cl
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£55.00
£7.86 per 100ml
VISIT
Waitrose
£57.00
£8.14 per 100ml
VISIT
Tesco
£57.00
£8.14 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Woodford Reserve prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£45.50
Usually
£57.00
£55.00
Supermarket Alternatives
Asda
Asda Deep South Style Liqueur 70 cl
£15.00
Tesco
Special Reserve Scotch Whisky 70cl
£13.25
£1.89 per 100ml
Waitrose
Waitrose Blended Scotch Whisky
£16.50
Sainsbury's
VS Grand Cru Cognac 70cl
£25.00
£3.57 per 100ml
Morrisons
Blended Scotch Whisky
£15.00
see more
Good to know
Twice-barreled Woodford Reserve bourbon
Finished in a second oak barrel
Extraordinary, Ultimate Recommendation
Gold Medal
Rich and colourful flavour
Matured in separate charred oak barrels
Second barrel deeply toasted before a light charring
Vanilla, dark caramel, hazelnut, apple, fruit and spices
see more
Reviews
5.0
2 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Woodford Reserve
70cl
Woodford Reserve
Distiller's Select Kentucky Straight Bourbon Whiskey
136
£28.00
£4.00 per 100ml
Related Products
70cl
Jack Daniel's
Single Barrel Select Tennessee Whiskey 70 cL
77
£32.54
£4.65 per 100ml
70cl
Wild Turkey
101 Kentucky Bourbon Whiskey
13
£25.00
£3.57 per 100ml
70cl
Jack Daniel's
Gentleman Jack
76
£23.00
£3.29 per 100ml
Rabbit Hole
Heigold Kentucky Bourbon Whiskey
10
£53.75
70cl
Jack Daniel's
Tennessee Apple Liqueur
43
£18.20
£2.60 per 100ml
70cl
Jack Daniel's
Old No. 7 Tennessee Whiskey 70 cL Bottle
51
£20.00
£2.86 per 100ml
Angel's Envy
Angels Envy Bourbon
1
£48.00
70cl
Jim Beam
Kentucky Straight Bourbon Whiskey
176
£16.50
£2.36 per 100ml
70cl
Jim Beam
Black Bourbon Whiskey
274
£29.25
£4.18 per 100ml
1l
Jim Beam
Kentucky Straight Bourbon Whiskey White
91
£21.50
£2.15 per 100ml
Related Searches
Woodford Reserve
Bourbons
Alcohols
Gift Sets
Drinks