Today's Deals
Help Guides
Download App
Yankee Candle
Signature Large Jar Black Cherry
567g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£22.49
£3.97 per 100g
VISIT
Tesco
£28.00
£4.94 per 100g
VISIT
Boots
£29.99
£5.29 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Boxed Candle Spa Day
£6.50
Asda
Classic White Woods and Tonka Bean Triple Wick Candle
£8.00
Morrisons
Unwind Screw Lid Frosted Glass Candle
£5.75
Tesco
F&F Home Candle Mango
£1.20
Good to know
Yankee Candle brand reimagined
Large Jar Candle at 567g
Two wicks and premium soy-wax blend
Hand-illustrated labels and vibrant wax colours
Signature exclusive and tried-and-true fragrances
100% natural fibres, rigorously tested for best burn possible.
see more
Reviews
4.9
43 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Yankee Candle
567g
Yankee Candle
Signature Large Jar Red Raspberry
42
£24.99
£4.41 per 100g
567g
Yankee Candle
Signature Large Jar Sage & Citrus
£23.00
£4.06 per 100g
567g
Yankee Candle
Signature Midsummer Night Large Jar
69
£22.49
£3.97 per 100g
567g
Yankee Candle
Signature Large Jar Amber and Sandalwood
£24.00
£4.23 per 100g
567g
Yankee Candle
Signature Large Jar Ocean Air
£19.99
£3.53 per 100g
567g
Yankee Candle
Signature Large Jar Bayside Cedar
1
£8.40
£1.48 per 100g
567g
Yankee Candle
Signature Vanilla Creme Brulee Large Jar
156
£25.00
£4.41 per 100g
567g
Yankee Candle
Signature Lemon Lavender Large Jar
1
£22.49
£3.97 per 100g
567g
Yankee Candle
Signature Large Jar Pink Sands
79
£18.99
£3.35 per 100g
567g
Yankee Candle
Signature Large Jar Vanilla Cupcake
67
£22.49
£3.97 per 100g
Related Products
475g
Wax Lyrical Ltd
Wax Lyrical Black Cherry Large Jar
3
£13.00
£2.74 per 100g
312g
Chesapeake Bay
Chesapeak Bay Serene Waters Large Jar 2 Wicks
£15.99
£5.13 per 100g
411g
Chesapeake Bay
Chesapeak Bay Ocean Blossom Large Jar 3 Wicks
£19.99
£4.86 per 100g
411g
Chesapeake Bay
Chesapeak Bay Serene Waters Large Jar 3 Wicks
£19.99
£4.86 per 100g
Chesapeake Bay
Cashmere Jasmine Candle
3
£5.55
Chesapeake Bay
Waterlily Pear Candle
4
£5.55
335g
Wax Lyrical
Black Cherry Medium Jar
6
£9.00
£2.69 per 100g
312g
Chesapeake Bay
Ocean Blossom Large Candle
£15.99
£5.13 per 100g
312g
Chesapeake Bay
Marine Drift Large Candle
£18.00
£5.77 per 100g
411g
Chesapeake Bay
Chesapeak Bay Golden Waves Large Jar 3 Wicks
£19.99
£4.86 per 100g
Related Searches
Yankee Candle
Candles
Scented Candles
Candle Sets