Today's Deals
Help Guides
Download App
YuMove
Skin & Coat Care Itching For All Dogs
250ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£16.00
£6.40 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£18.00
£7.20 per 100ml
£13 NECTAR
VISIT
Tesco
£18.00
£7.20 per 100ml
VISIT
Ebay
£20.49
£20.79
£8.20 per 100ml
VISIT
Boots
£22.50
£9.00 per 100ml
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how YuMove prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£12.50
Usually
£21.39
£16.00
Good to know
Premium quality supplement for dogs prone to feeling itchy or with sensitive skin
Blend of Omega 3 and 6 oil helps stop the urge to scratch, calms and soothes, and nourishes the skin from within
Premium cold-pressed oils recommended by vets to soothe itches and calm sensitive skin
Convenient pump bottle for easy administration
Calms sensitive skin
Reduces itching and scratching
Supports skin health
Trusted by breeders and vets
see more
Reviews
5.0
2 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From YuMove
150g
YuMove
Joint Care Senior Dog Daily Bites 60Each
6
£17.20
£0.19 per 100g
500ml
YuMove
Skin & Coat Support Itching Oil For Dogs
£18.29
£3.66 per 100ml
YuMove
Joint Support Tablets For Young & Active Dogs
£17.90
£0.30 each
YuMove
Joint Support Tablets For Adult Dogs
6
£13.99
£0.23 each
YuMove
Digestive Care Plus 6 Sachets
£12.50
£2.08 each
Related Products
300g
Bugalugs
Scottish Salmon Chews For Dogs
£14.99
£0.04 per 100g
Zesty Paws
Skin And Coat Salmon Oil For Dogs And Cats
£12.00
250ml
VetIQ
Skin And Coat Oil For Cat And Dog
£10.80
£4.32 per 100ml
95ml
Seraquin
Skin & Coat for Cats and Dogs Pump Bottle
£13.65
£14.37 per 100ml
500ml
Bugalugs
100% Scottish Salmon Oil for Cats and Dogs
7
£11.00
£2.20 per 100ml
300g
NutriPaw
All-Itch Immunity Supplement Treats For Dogs
£34.95
£0.10 per 100g
DOUXO
S3 Calm Pads Itchy Irritated Sensitive Skin For Dogs And Cats
£10.56
£0.35 each
300g
NutriPaw
Vegan All-Itch Immunity Treats For Dogs
£34.95
£0.10 per 100g
240g
ROYAL CANIN
Skin And Coat Dog Supplement Soft Chews
£9.99
£0.07 per 100g
100ml
Natural Vetcare
Skin Oil For Dogs
£11.00
£11.00 per 100ml
Related Searches
YuMove
Skin Care
Dog Supplements