Today's Deals
Help Guides
Download App
Alpro
Greek Style Mango Yoghurt Alternative
150g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£1.17
£1.08
£0.78 per 100g
VISIT
Morrisons
£1.25
£1.00
£0.83 per 100g
VISIT
Tesco
£1.25
£0.83 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Alpro prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.08
Usually
£1.09
Highest
£1.17
£1.17
Supermarket Alternatives
Tesco
Tesco Free From Soya Alternative to Greek Style Yogurt 400g
£1.50
£0.38 per 100g
Morrisons
The Best Strawberries & Cream Yoghurt
£0.85
Waitrose
Waitrose Honey & Stem Ginger Yogurt Single
£1.00
Asda
Fat Free Protein Mango Passion Fruit & Papaya Yogurt
£1.00
Sainsbury's
Natural Yogurt 500g
£1.15
£0.23 per 100g
see more
Good to know
Nutritional
Naturally Low Fat
Naturally free from lactose
Gluten free
Perfect for vegans
Naturally low in fat and saturated fat
Source of high quality protein
Source of calcium
Source of vitamins B2, B12 and D
Made using the same cultures as dairy yoghurts
100% plant-based
Fermented soya product with mango and added calcium and vitamins
see more
Reviews
4.3
44 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"This is much better than the split pot ones on the market"
"Very luxurious for a dairy free dessert"
"This is a great protein soya snack"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Alpro
150g
Alpro
Greek Style Strawberry Raspberry Yoghurt Alternative
99
£1.17
£0.78 per 100g
125g
Alpro
No Bits Strawberry-Banana & Peach-Pear Yogurt Alternative
174
£2.61
£0.52 per 100g
125g
Alpro
Raspberry-Cranberry & Blackberry Yogurt Alternative
78
£2.75
£0.55 per 100g
125g
Alpro
Strawberry Yogurt
48
£2.35
£0.47 per 100g
125g
Alpro
Blueberry & Cherry Yoghurt Alternative Soya & Red Fruit Mix
174
£2.61
£0.52 per 100g
200g
Alpro
High Protein Red Berries
195
£1.35
£0.68 per 100g
125g
Alpro
Creamy Caramel Dairy Free Vegan Soya Dessert
73
£1.85
£0.37 per 100g
525g
Alpro
Dairy Free Vanilla Soya Custard
208
£1.20
£0.23 per 100g
Related Products
400g
Tesco Plant Chef
Tesco Free From Soya Alternative to Greek Style Yogurt
70
£1.50
£0.38 per 100g
350g
The Coconut Collaborative
Dairy Free Natural Coconut Yogurt Alternative
284
£2.20
£0.63 per 100g
425g
The Collective
Gourmet Mango Greek-Style Yoghurt
141
£2.95
£0.69 per 100g
450g
Tims
Dairy Greek Style Vanilla Yogurt
110
£1.75
£0.39 per 100g
450g
Tims
Dairy Greek Style Raspberry
63
£1.75
£0.39 per 100g
90g
Ella's Kitchen
Organic Mango Greek Style Yoghurt Baby Food Pouch 6+ Months
5
£1.35
£1.50 per 100g
115g
Light & Free
Greek Style Cherry Yogurt 0% Added Sugar Fat Free
59
£1.50
£0.33 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Freefrom Lactose Free Greek Style Yogurt Alternative
90
£1.90
450g
Tims
Dairy Kefir Greek Style Natural Yogurt
89
£2.00
£0.44 per 100g
Tims
Dairy Greek Style Honey Yogurt
76
£1.75
Related Searches
Alpro
Yoghurts