Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco Plant Chef
Tesco Free From Soya Alternative to Greek Style Yogurt
400g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£1.50
£0.38 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco Plant Chef prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.45
Usually
£2.25
£1.50
Supermarket Alternatives
Tesco
Soya Alternative To Plain Yogurt
£1.25
Good to know
Nutritional
High Protein
#5 in Soya Yogurt
Unsweetened Greek-style soya alternative to yogurt
Contains added calcium
Contains added iodine
Contains added vitamin D
Contains added vitamin B12
Fermented
see more
Reviews
4.1
70 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"This is unacceptable because the only alternatives are overpriced and over sugared Alpro products"
"This is my favourite yoghurt and when Tesco recently changed the name of the product all the central Manchester Tesco's removed it"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco Plant Chef
Tesco Plant Chef
Soya Alternative To Plain Yogurt
48
£1.25
Related Products
150g
Alpro
Greek Style Mango Yoghurt Alternative
44
£1.17
£0.78 per 100g
400g
Alpro
Dairy Free Greek Style Plain Yoghurt Alternative
223
£2.14
£0.54 per 100g
125g
Alpro
No Bits Strawberry-Banana & Peach-Pear Yogurt Alternative
174
£2.15
£0.43 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Freefrom Lactose Free Greek Style Yogurt Alternative
90
£1.90
90g
Tesco Free From
Raspberry Strawberry Soya Alternative
80
£1.25
£0.35 per 100g
400g
Alpro
Low Fat Dairy Free Greek Style Strawberry Yogurt Alternative
£2.50
£0.63 per 100g
115g
Alpro
Kids Strawberry Soya Dairy Free Yoghurt Alternatives
141
£2.24
£0.49 per 100g
250ml
Alpro
Chilled Soya Alternative to Single Cream
117
£1.20
£0.48 per 100ml
115g
Alpro
Vanilla Flavour Plant-Based
156
£2.24
£0.49 per 100g
500g
Alpro
Yogurt Alternative Blueberry
64
£2.50
£0.50 per 100g
Related Searches
Tesco Plant Chef
Yoghurts
Soya Yoghurts