Today's Deals
Help Guides
Download App
ASDA
Sensitive Soap Bars
500g, 125g
4
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£1.57
£0.08 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how ASDA prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.35
Usually
£2.00
£1.57
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose Pure Glycerin Soap
£1.75
Sainsbury's
The Collection Pure Soap 125g
£2.00
£0.40 per 100g
Morrisons
Bar
£0.35
Asda
Just Essentials Soap 125g
£0.35
£0.28 per 100g
Tesco
Soap 125g
£0.35
£0.28 per 100g
see more
Good to know
Gently cleanses all skin types
Added moisturisers to help leave skin silky soft and smooth
Dermatologically tested
Not tested on animals
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
4.5
72 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From ASDA
42g, 210g
5
ASDA
Caramel Biscuit Bars
14
£1.65
£0.79 per 100g
24g, 120g
5
ASDA
Chocolate Brownie Fibre Bars
77
£1.38
£1.15 per 100g
37g, 222g
6
ASDA
Apple Fruit & Grain Bars
63
£1.25
£0.56 per 100g
24g, 120g
5
ASDA
Blueberry Muffin Fibre Bars
64
£1.38
£1.15 per 100g
24g, 120g
5
ASDA
Birthday Cake Fibre Bars
35
£1.38
£1.15 per 100g
37g, 222g
6
ASDA
Blueberry Fruit & Grain Bars
9
£1.25
£0.56 per 100g
19g
ASDA
Salted Caramel Cereal Bars
2
£1.08
£5.68 per 100g
19g, 95g
5
ASDA
Chocolate Orange Cereal Bars
1
£1.00
£1.05 per 100g
100ml
ASDA
Sensitive Toothpaste
64
£1.00
£1.00 per 100ml
37g, 222g
6
ASDA
6 Strawberry Fruit & Grain Bars
86
£1.25
£0.56 per 100g
Related Products
100g
4
Simple
Pure Soap Bars for Sensitive Skin
81
£2.50
£0.63 per 100g
100g
4
Pears
Transparent Amber Soap Bars
9
£3.69
£0.92 per 100g
90g
2
Sanex
Dermo Sensitive Skin Hypoallergenic Bar Soap
67
£1.00
£0.56 per 100g
115g
4
Shield
Fresh Aqua Deodorising Soap Bars
25
£2.48
£0.54 per 100g
Waitrose Ltd
Essential Sensitive Soap Bars
125
£2.10
90g
4
Imperial Leather
Gentle Care Bar Soap
18
£2.24
£0.62 per 100g
90g
2
Dove
Sensitive Beauty Bar Soap with 1 4 Moisturising Cream
2
£2.20
£1.22 per 100g
100g
Little Soap Company
Little Soap Mediterranean Olive Oil Bar Soap for Sensitive Skin
28
£3.50
£3.50 per 100g
125g
Tesco Essentials
Soap
62
£0.35
£0.28 per 100g
90g
4
Imperial Leather
Original Bar Soap
26
£2.24
£0.62 per 100g
Related Searches
ASDA
Soaps
Soap Bars