Today's Deals
Help Guides
Download App
Avene
AVEDA Scalp Solutions Balancing Shampoo
250ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£30.00
£12.00 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Cleanses to remove excess oil, impurities, and pollution from hair and scalp
Boosts scalp hydration significantly
Improves scalp hydration instantly and over time
Gentle and non-irritating to scalp
Instant cooling sensation
Suitable for all hair types and textures
Color safe
Dermatologist evaluated
Vegan and cruelty-free
Use daily for best results
see more
Reviews
1.0
1 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Avene
150ml
Avene
AVEDA Scalp Solutions Exfoliating Scalp Treatment
7
£39.00
£26.00 per 100ml
200ml
Avene
AVEDA Scalp Solutions Replenishing Conditioner200 ml
2
£35.00
£17.50 per 100ml
100ml
Avene
AVEDA Scalp Solutions Refreshing Protective Mist
£36.00
£36.00 per 100ml
150ml
Avene
AVEDA Scalp Solutions Hydrating & Hair Masque
2
£48.00
£32.00 per 100ml
50ml
Avene
AVEDA Scalp Solutions Overnight Renewal Serum Infused With Hyaluronic Acid
£43.00
£86.00 per 100ml
50ml
Avene
AVEDA Invati Ultra Advanced Revitalizing Scalp Serum
1
£60.00
£120.00 per 100ml
200ml
Avene
AVEDA Botanical Repair Strengthening Shampoo
19
£30.00
£15.00 per 100ml
40ml
Avene
AVEDA Botanical Repair Strengthening Shampoo
£15.00
£37.50 per 100ml
250ml
Avene
AVEDA Invati Ultra Advanced Exfoliating Shampoo Light
4
£33.00
£13.20 per 100ml
200ml
Avene
AVEDA Invati Ultra Advanced Exfoliating Shampoo Rich200 ml
£33.00
£16.50 per 100ml
Related Products
250ml
Umberto Giannini
Scalp Restore Anti-Dandruff Shampoo
35
£9.25
£3.70 per 100ml
Timotei
Rosemary Oil Scalp Balancing Shampoo
£3.00
Timotei
Rosemary Scalp Balancing Conditioner
£3.00
30ml
No7
Derm Solutions Skin Balancing Serum Suitable For All Types
207
£8.84
£29.47 per 100ml
Timotei
Rosemary Oil Scalp Balancing Mask
£4.50
50ml
Nature Spell
Scalp Serum Oily
1
£6.99
£13.98 per 100ml
50ml
Biolage
Scalp-Sync Serum
£17.50
£35.00 per 100ml
400ml
Biolage
Scalp-Sync Calming Shampoo
£17.64
£4.41 per 100ml
150ml
Polytar
Scalp Shampoo
23
£8.88
£5.92 per 100ml
350ml
ManCave
Scalp Care+ Shampoo
66
£7.00
£2.00 per 100ml
Related Searches
Avene