Today's Deals
Help Guides
Download App
Bare Minerals
Bareminerals Skinlongevity Revitalizing Eye Cream Mineral Herb Complex
15g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£34.50
£230.00 per 100g
VISIT
Boots
£38.00
£253.33 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Mineral Herb Complex, Zinc-infused Niacinamide, and California Poppy protect and improve skin barrier
Brightens, smooths, and de-puffs the eye area
Combats signs of aging and restores radiance
Reduces fine lines and wrinkles
Leaves skin hydrated and diminishes dark circles
Gel cream soothes and strengthens the skin's barrier
Boosts radiance by 30% after 4 weeks
Diminishes dark circles by 28% after 4 weeks
Strengthens skin barrier instantly and over time
93% showed reduced fine lines & wrinkles after four weeks
see more
Reviews
4.2
10 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Bare Minerals
50ml
Bare Minerals
Bareminerals Skinlongevity Barrier Boosting Serum Mineral Herb Complex
21
£54.40
£108.80 per 100ml
30ml
Bare Minerals
Bareminerals Skinlongevity Barrier Boosting Serum Mineral Herb Complex
5
£19.95
£66.50 per 100ml
50g
Bare Minerals
Bareminerals Skinlongevity Hydration Haven Gel Cream
£39.00
£78.00 per 100g
0.57g
Bare Minerals
Bareminerals Loose Mineral Powder Eye Color Queen Tiffany
£18.00
each
Bare Minerals
bareMinerals Original Mineral Veil Pressed Setting Powder
766
£33.00
9g
Bare Minerals
Bareminerals Original Pressed Powder Foundation Mineral Spf15 Fair 01
£36.50
each
2.3ml, 23ml
Bare Minerals
Bareminerals Gen Nude Liquid Mineral Eyeshadow Sandstone
£21.00
£913.04 per 100ml
Bare Minerals
Bareminerals Shade & Diffuse Eye Brush
4
£22.00
6ml
Bare Minerals
Bareminerals Original Liquid Mineral Concealer Very Fair 0.5N
744
£26.00
£433.33 per 100ml
Bare Minerals
Bareminerals Essential Blender Eye Duo Brush
1
£29.00
Related Products
20ml
Lancome
Absolue The Revitalising Eye Cream to Delay the Appearance of Eye Wrinkles
881
£18.99
£94.95 per 100ml
15ml
Harry's
Men's Brightening Eye
79
£6.49
£43.27 per 100ml
30ml
Tocobo
Collagen Brightening Eye Gel Cream
1
£4.00
£13.33 per 100ml
15ml
Caudalie
Vinoperfect Brightening Eye Cream
498
£28.95
£193.00 per 100ml
15ml
Liz Earle
Instant Brightening Eye Cream
£25.00
£166.67 per 100ml
Lancome
Cils Booster Lash Revitalising Serum
1,450
£20.00
50ml
Estee Lauder
Revitalizing Supreme+ Night Intensive Restorative Cream Moisturiser
186
£66.75
£133.50 per 100ml
15ml
Estee Lauder
Revitalizing Supreme+ Youth Power Eye Balm
45
£46.99
£313.27 per 100ml
15ml
Boots
Spf+ Brightening Eye Cream Spf30
25
£5.00
£33.33 per 100ml
15ml
Modern Chemistry
Boots Glow Brightening Eye Cream
29
£11.00
£73.33 per 100ml
Related Searches
Bare Minerals