Today's Deals
Help Guides
Download App
Bare Minerals
Bareminerals Skinlongevity Barrier Boosting Serum Mineral Herb Complex
30ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Ebay
£19.95
£66.50 per 100ml
VISIT
Amazon
£39.95
£133.17 per 100ml
VISIT
Boots
£47.00
£156.67 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
30ml
Best Value
Cheapest
£19.95
£66.50 per 100ml
50ml
£54.40
£108.80 per 100ml
Good to know
Real minerals for better skin
Powered by a exclusive mineral herb complex with niacinamide
Lightweight serum that strengthens skin barrier and reduces visible signs of aging
Boosts hydration instantly and overtime
Maximizes skin's barrier repair ability to renew and maintain youthful look
Clinically proven to combat signs of aging
Nourishes the skin and reduces fine lines & wrinkles
Improves skin texture, calms skin, reduces redness, and plumps skin
Strengthens skin barrier
Promotes smooth, nourished, and soothed skin
see more
Reviews
4.6
5 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Bare Minerals
15g
Bare Minerals
Bareminerals Skinlongevity Revitalizing Eye Cream Mineral Herb Complex
10
£34.50
£230.00 per 100g
50g
Bare Minerals
Bareminerals Skinlongevity Hydration Haven Gel Cream
£39.00
£78.00 per 100g
Bare Minerals
bareMinerals Original Mineral Veil Pressed Setting Powder
766
£33.00
9g
Bare Minerals
Bareminerals Original Pressed Powder Foundation Mineral Spf15 Fair 01
£36.50
each
2.3ml, 23ml
Bare Minerals
Bareminerals Gen Nude Liquid Mineral Eyeshadow Sandstone
£21.00
£913.04 per 100ml
0.57g
Bare Minerals
Bareminerals Loose Mineral Powder Eye Color Queen Tiffany
£18.00
each
6ml
Bare Minerals
Bareminerals Original Liquid Mineral Concealer Very Fair 0.5N
744
£26.00
£433.33 per 100ml
8ml
Bare Minerals
Bareminerals Strength & Length Serum-Infused Mascara
178
£22.99
£287.38 per 100ml
8g
Bare Minerals
Bareminerals Original Loose Powder Foundation Mineral Spf 15 Golden Fair 04
£22.00
each
Bare Minerals
bareMinerals The Original Get Started 4-Piece Mineral Make Up Set
9
£26.95
Related Products
40ml
Byoma
Hydrating Serum
£10.49
£26.23 per 100ml
The Inkey List
Barrier Boosting Duo
£35.00
30ml
Sensilis
Skin Rescue Serum Sos Soothing & Barrier Repair Restorative
£38.00
£126.67 per 100ml
Dr. Althea
Vitamin C Boosting Serum
£14.75
Dr Jart
Ceramidintm Skin Barrier Moisture Recovery Serum
£25.00
Revolution Skincare London
Revolution Skin Bouncy Barrier Ceramide & Peptide Soothing Serum
1
£8.00
50ml
Nip+Fab
Ceramide Fix Serum 12%
191
£17.99
£35.98 per 100ml
150ml
Dr. Jart+
Dr Jart Dr. Jart+ Ceramidin Skin Barrier Serum Toner
11
£27.29
£18.19 per 100ml
Byoma
The Barrier Boosting Lab Kit
£24.00
200ml
Byoma
Body Smoothing Serum200 ml
155
£11.20
£5.60 per 100ml
Related Searches
Bare Minerals