Today's Deals
Help Guides
Download App
Ben & Jerry's
Minter Wonderland Ice Cream
465ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£5.55
£1.19 per 100ml
VISIT
Waitrose
£5.80
£1.25 per 100ml
VISIT
Co-op
£6.35
£1.37 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Ben & Jerry's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£5.55
Usually
£6.15
Highest
£6.35
£5.55
Supermarket Alternatives
Tesco
Mint Chocolate Ice Cream 900ml
£2.75
£0.31 per 100ml
Iceland
Mint Chocolate Chip Ice Cream
£2.50
Asda
Really Creamy Mint Choc Chip Ice Cream 900ml
£2.52
£0.28 per 100ml
Waitrose
No.1 Mango & Passion Fruit Ice Cream
£4.50
Morrisons
Double Chocolate Ice Cream
£2.75
Sainsbury's
Vanilla Flavour Soft Scoop 2l
£1.49
£0.07 per 100ml
see more
Good to know
Mint and chocolate is a refreshing combination
Minter Wonderland ice cream is perfect for winter
Every scoop is full of tingly, minty freshness and chocolatey chunks
Minter Wonderland flavour has panache
It won't turn a cold shoulder to a spoon in need of a scoop
Eating something cold can lower your inner body temperature
Ben & Jerry's ice cream operates on a three-part mission
Fairtrade certified cocoa, sugar, and vanilla are included
Kosher certified dessert
Responsibly sourced packaging
see more
Reviews
4.8
11 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"Very refreshing minty taste with quality ingredients and just the right amount of chocolate"
"This is the best Mint ice cream that I have ever tasted! It has lovely big chunks of dark chocolate"
"This is definitely in my top three favourite ice creams"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Ben & Jerry's
465ml
Ben & Jerry's
Caramel Chew Chew Ice Cream Tub
619
£3.75
£0.81 per 100ml
465ml
Ben & Jerry's
Cookie Dough Vanilla Ice Cream Tub
938
£3.75
£0.81 per 100ml
465ml
Ben & Jerry's
Chocolatey Orange
52
£3.75
£0.81 per 100ml
465ml
Ben & Jerry's
Half Baked Chocolate & Vanilla Ice Cream Tub
661
£3.75
£0.81 per 100ml
427ml
Ben & Jerry's
Sundae Oh My Banoffee Pie! Ice Cream Tub
90
£5.74
£1.34 per 100ml
465ml
Ben & Jerry's
Phish Food Chocolate & Marshmallow Ice Cream Tub
855
£3.75
£0.81 per 100ml
427ml
Ben & Jerry's
Sundae Brookies & Cream Ice Cream Tub
52
£5.74
£1.34 per 100ml
427ml
Ben & Jerry's
Cookie Vermont-ster Sundae Chocolate Chip Ice Cream Tub
112
£5.74
£1.34 per 100ml
465ml
Ben & Jerry's
Caramel Brownie Party Ice Cream Tub
549
£3.75
£0.81 per 100ml
465ml
Ben & Jerry's
Churrifically Churros-y Ice Cream Tub
80
£3.75
£0.81 per 100ml
Related Products
465ml
Ben & Jerrry's|Ben & Jerry's
Ben & Jerry's Cookie Dough S'wich Up Vanilla Ice Cream Tub
92
£5.55
£1.19 per 100ml
470ml
Nutella
Chocolate & Hazelnut Ice Cream Tub
14
£4.50
£0.96 per 100ml
420ml
Haagen-Dazs
Pistachio & Cream Ice Cream
39
£3.95
£0.94 per 100ml
900ml
Carte D'Or
Indulgent Chocolate Ice Cream Tub
348
£2.50
£0.28 per 100ml
900ml
Carte D'Or
Rich Salted Caramel Ice Cream Dessert Tub
215
£2.50
£0.28 per 100ml
900ml
Carte D'Or
Madagascan Vanilla Ice Cream Dessert
650
£2.50
£0.28 per 100ml
750ml
Swedish Glace
Vanilla Dairy-Free Vegan Ice Cream Tub
257
£3.24
£0.43 per 100ml
1.8l
Wall's
Soft Scoop Vanilla Ice Cream
281
£2.39
£0.13 per 100ml
425ml
Cadbury
Crunchie
8
£2.50
£0.59 per 100ml
346g
Haagen-Dazs
Tiramisu Ice Cream
8
£3.95
£1.14 per 100g
Related Searches
Ben & Jerry's
Ice Creams
Desserts