Today's Deals
Help Guides
Download App
Bird's
Brandy Flavour Sauce
465g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£1.70
£0.37 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£2.00
£0.43 per 100g
VISIT
Ebay
£2.76
£0.59 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Bird's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£0.90
Usually
£1.90
£1.70
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose Fudge Dessert Sauce 310g
£2.30
£0.74 per 100g
Tesco
Ready To Serve Custard 500g
£0.59
£0.12 per 100g
Morrisons
Eat Smart Ready to Serve UHT Custard
£0.90
Asda
Sweet & Sour Stir-Fry Sauce 120g
£0.70
£0.58 per 100g
Sainsbury's
Pasta Sauce Tomato & Chilli 500g
£0.79
£0.16 per 100g
see more
Good to know
Makes desserts and puddings special and delicious
Made with real brandy
Ready to pour
Original homemade taste
Tastes delicious hot or cold
Makes 4 portions
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
4.6
33 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Bird's
350g
Bird's
Traditional Custard Powder
27
£2.35
£0.67 per 100g
141g
Bird's
Birds Strawberry Trifle Dessert Kit
45
£2.40
£1.70 per 100g
Related Products
500g
Two Chicks
Ready to Pour Pancake Mix
11
£3.50
£0.70 per 100g
325g
ASDA
Chocolate Flavour Dessert Sauce
1
£1.10
£0.34 per 100g
325g
ASDA
Strawberry Flavour Dessert Sauce
1
£1.10
£0.34 per 100g
325g
Askeys
Treat! Strawberry Flavour Dessert Sauce
18
£1.75
£0.54 per 100g
1kg
Ambrosia
Devon Custard Carton
291
£2.25
£0.23 per 100g
325g
Tesco
Chocolate Flavour Dessert Sauce
24
£1.35
£0.42 per 100g
325g
Askeys
Treat Toffee Flavour Dessert Sauce
18
£1.75
£0.54 per 100g
COWBELLE
Brandy Sauce
£0.29
59g
Angel Delight
Butterscotch Flavour Dessert Mix
116
£0.77
£1.31 per 100g
59g
Angel Delight
Chocolate Flavour Instant Dessert Mix
39
£0.84
£1.42 per 100g
Related Searches
Bird's
Custards
Sauces