Today's Deals
Help Guides
Download App
Blue Dragon
Light Soy Sauce
375ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£2.04
£0.54 per 100ml
VISIT
Amazon
£2.04
£0.54 per 100ml
VISIT
Tesco
£2.25
£0.60 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Blue Dragon prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.04
Usually
£2.45
Highest
£2.04
£2.04
Sizes
150ml
Cheapest
£1.90
£1.27 per 100ml
375ml
Best Value
£2.04
£0.54 per 100ml
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Light Soy Sauce 150ml
£0.55
£0.37 per 100ml
Asda
Light Soy Sauce 150ml
£0.57
£0.38 per 100ml
Tesco
Light Soy Sauce 150ml
£0.55
£0.37 per 100ml
Waitrose
Waitrose Reduced Salt Light Soy Sauce
£1.35
Morrisons
Reduced Salt Soy Sauce
£0.90
see more
Good to know
Free from
Artificial Flavours
#10 in Light Soy Sauces
Splash of Light Soy to finish dishes
No artificial flavours
Suitable for vegetarians and vegans
Produce of the EU
Reviews
5.0
3 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Blue Dragon
375ml
Blue Dragon
Soy Sauce
9
£2.04
£0.54 per 100ml
120g
Blue Dragon
Black Bean Stir Fry Sauce
68
£0.80
£0.67 per 100g
120g
Blue Dragon
Teriyaki Stir Fry Sauce
62
£0.80
£0.67 per 100g
Blue Dragon
Korean BBQ Stir Fry Sauce
27
£0.95
120g
Blue Dragon
Hoisin & Garlic Stir Fry Sauce
66
£0.80
£0.67 per 100g
120g
Blue Dragon
Chow Mein Stir Fry Sauce
28
£0.80
£0.67 per 100g
375g
Blue Dragon
Panang Curry Sauce
16
£2.50
£0.67 per 100g
120g
Blue Dragon
Aromatic Katsu Stir Fry Sauce
22
£1.00
£0.83 per 100g
120g
Blue Dragon
Satay Stir Fry Sauce
56
£0.80
£0.67 per 100g
150ml
Blue Dragon
Oyster Sauce
6
£1.85
£1.23 per 100ml
Related Products
Amoy
Light Soy Sauce
49
£2.10
Lee Kum Kee
Premium Light Soy Sauce
48
£1.50
150ml
Waitrose Ltd
Waitrose Light Soy Sauce
17
£1.00
£0.67 per 100ml
250ml
Kikkoman
All-Purpose Soy Sauce
79
£2.60
£1.04 per 100ml
500ml
Lee Kum Kee
Premium Light Soy Sauce
22
£2.00
£0.40 per 100ml
150ml
Kikkoman
Naturally Brewed Soy Sauce
86
£2.99
£1.99 per 100ml
150ml
Amoy
Dark Soy Sauce
187
£1.60
£1.07 per 100ml
500ml
Kikkoman
Soy Sauce
15
£3.35
£0.67 per 100ml
150ml
Kikkoman
Reduced Salt Soy Sauce Less
86
£3.00
£2.00 per 100ml
250ml
Kikkoman
Gluten Free Tamari Soy Sauce
64
£2.25
£0.90 per 100ml
Related Searches
Blue Dragon
Soy Sauces
Sauces
Seasonings