Today's Deals
Help Guides
Download App
Boursin
Garlic & Herb French Cheese Portions
16g
6
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£1.95
£2.50
£2.03 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£2.50
£2.60 per 100g
VISIT
Tesco
£2.50
£2.60 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Boursin prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.95
Usually
£2.50
£1.95
Supermarket Alternatives
Asda
Garlic & Herb Le Roule 125g
£2.04
£1.63 per 100g
Sainsbury's
Roule Cheese 125g
£2.10
£1.68 per 100g
Morrisons
50% Reduced Fat Garlic & Herb Soft Cheese 200g
£1.50
£0.75 per 100g
Tesco
50% Less Fat Garlic & Herb Soft Cheese 200g
£1.30
£0.65 per 100g
Waitrose
New York Cheesecake each
£14.00
see more
Good to know
Soft cheese with garlic and herbs
Deliciously soft, crumbly yet creamy
Seasoned with parsley and chives
Individually wrapped for convenience
Tasty on-the-go snack
Versatile
Fresh and creamy
Made in Normandy using traditional methods
Made with pasteurised cow's milk and cream
Wrapped in foil to keep it fresh
see more
Reviews
4.8
29 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"These portion sized ones are dearer by weight but perfect"
"I love this cheese its so yummy nice on toast or crackers "
"The taste is amazing with strong herbie/garlic flavour"
"This is one of my favourite cheeses"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Boursin
150g
Boursin
Garlic & Herb Soft French Cheese
36
£2.94
£1.96 per 100g
125g
Boursin
Velvety Garlic & Herb Cheese Dip
38
£2.60
£2.08 per 100g
150g
Boursin
Blue Flavour Soft French Cream Cheese
35
£2.95
£1.97 per 100g
Boursin
French Garlic & Herb Soft Cheese
54
£3.10
150g
Boursin
Truffle Flavoured Soft French Cream Cheese
40
£2.95
£1.97 per 100g
150g
Boursin
Plant Based Garlic & Herbs
99
£2.98
£1.99 per 100g
Related Products
165g
Philadelphia
Garlic & Herbs Soft Cheese
126
£1.00
£0.61 per 100g
280g
Philadelphia
Garlic & Herbs Soft Cheese
123
£2.25
£0.80 per 100g
185g
Port Salut
Creamy French Cheese
27
£2.94
£1.59 per 100g
150g
Food Heaven
Violife Creamy Garlic & Herb Vegan Soft Cream Cheese Alternative
14
£2.75
£1.83 per 100g
200g
President
60% Foil Brie Cheese
339
£2.20
£1.10 per 100g
150g
Violife
Garlic Herb Creamy Plant Based Alternative
9
£2.75
£1.83 per 100g
125g
Tesco
FRENCH LE ROULE GARLIC AND HERBS SOFT CHEESE
34
£2.10
£1.68 per 100g
250g
Le Rustique
Camembert Cheese
161
£2.47
£0.99 per 100g
140g
4
Philadelphia
Original Soft Cheese Mini Tubs
86
£1.50
£0.27 per 100g
150g
Paysan Breton
French Sea Salt Cream Cheese
90
£2.50
£1.67 per 100g
Related Searches
Boursin
Cheeses
Soft Cheeses
Cheese Triangles
Cheese Bites