Today's Deals
Help Guides
Download App
Cantu
Men's Leave-In Conditioner
368g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£7.93
£2.15 per 100g
VISIT
Boots
£7.95
£2.16 per 100g
VISIT
Ebay
£8.94
£2.43 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Supermarket Alternatives
Superdrug
Vita Soft Leave In Conditioner
£3.00
Waitrose
Essential Daily Conditioner
£1.95
Sainsbury's
Apple Conditioner 500ml
£0.79
£0.16 per 100ml
Asda
Just Essentials Coconut Conditioner 500ml
£0.85
£0.17 per 100ml
Tesco
Apple Conditioner 500ml
£0.79
£0.16 per 100ml
see more
Good to know
Experience ultimate hydration with this leave-in conditioner for hair & beard.
Deeply hydrate & repair dry, brittle strands.
Increase moisture retention & elasticity to prevent breakage.
Strengthen hair & promote healthy growth with caffeine.
Reduce shedding & breakage for curly, wavy, and coily hair.
Apply to ends of damp hair and work towards roots.
Comb through for even distribution.
Can be left in or rinsed out.
Avoid contact with eyes and open or irritated skin.
If eye contact occurs, rinse thoroughly with water.
see more
Reviews
4.6
22 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Cantu
100ml
Cantu
Men's Hair & Beard Oil
14
£8.26
£8.26 per 100ml
340g
Cantu
Shea Butter For Natural Hair Leave-In Conditioning Cream
683
£8.50
£2.50 per 100g
236ml
Cantu
Ultra Moisture Nourishing Leave-In
£9.30
£3.94 per 100ml
453g
Cantu
Leave-In Conditioning Repair Cream
1,897
£6.23
£1.38 per 100g
227g
Cantu
Men's Styling Cream Pomade
8
£7.95
£3.50 per 100g
340g
Cantu
Avocado Hydrating Repair Leave-In
33
£6.40
£1.88 per 100g
236ml
Cantu
Weightless 15+ benefits daily leave-in
73
£8.99
£3.81 per 100ml
400ml
Cantu
Shea Butter Hydrating Cream Conditioner for Natural Hair
249
£4.90
£1.23 per 100ml
100ml
Cantu
Shea Butter Leave In Repair Cream
£4.20
£4.20 per 100ml
709ml
Cantu
Shea Butter Hydrating Cream Conditioner
31
£9.99
£1.41 per 100ml
Related Products
100ml
Toni & Guy
Prep Leave-in Conditioner
18
£7.75
£7.75 per 100ml
355ml
Mielle
Rosemary Mint Strengthening Leave in Conditioner
£9.55
£2.69 per 100ml
Mielle Organics
Mielle Pomegranate & Honey Leave-in Conditioner
12
£13.25
210ml
Sol de Janeiro
Milky Leave-In Hair Conditioner 59
£28.00
£13.33 per 100ml
237ml
TIGI
Bedhead Ego Boost Leave-In Conditioner
1
£8.00
£3.38 per 100ml
250ml
Aussie
Hair Insurance Miracle Leave In Conditioning Spray
5,111
£4.99
£2.00 per 100ml
200ml
Charles Worthington
Moisture Seal Hair Healer Leave-In Conditioner
6
£9.00
£4.50 per 100ml
150ml
Monday Haircare
Leave In Conditioner Repair
100
£4.97
£3.31 per 100ml
200ml
Bulldog
Original 2-in-1 Beard Shampoo & Conditioner
184
£3.60
£1.80 per 100ml
150ml
Monday Haircare
Leave In Conditioner Moisture
16
£4.97
£3.31 per 100ml
Related Searches
Cantu
Conditioners
Hair Conditioners
Hair Creams
Hair Treatments