Today's Deals
Help Guides
Download App
Captain Morgan
Original Spiced Gold 35% vol
35cl
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£9.75
£2.79 per 100ml
VISIT
Tesco
£9.75
£2.79 per 100ml
VISIT
Asda
£11.00
£3.14 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£11.75
£3.36 per 100ml
VISIT
Co-op
£12.75
£3.64 per 100ml
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Captain Morgan prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£9.75
Usually
£12.25
Highest
£12.75
£9.75
Sizes
35cl
Cheapest
£9.75
£2.79 per 100ml
70cl
£15.97
£2.28 per 100ml
1l
Best Value
£18.50
£1.85 per 100ml
Supermarket Alternatives
Asda
Caribbean Spiced Spirit Drink 70cl
£13.00
£1.86 per 100ml
Tesco
Spiced Gold 70cl
£13.75
£1.96 per 100ml
Morrisons
Dark Rum
£8.00
Sainsbury's
Caribbean Pearl White Rum 70cl
£14.00
£2.00 per 100ml
Waitrose
Waitrose 3 Year Old French Brandy
£21.00
see more
Good to know
Premium spirit drink made with Caribbean Rum and spices
Maturation in charred American white oak bourbon barrels
Notes of rich natural vanilla, brown sugar, dried fruit, warming spices and hints of oak
Best served in a tankard over ice with cola and a slice of lime
Perfect for legendary nights with your crew
Spirit of Captain Henry Morgan lives on in his legendary rum drinks
see more
Reviews
4.3
100 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Captain Morgan
700ml
Captain Morgan
Black Spiced Rum based Spirit Drink
183
£24.00
£3.43 per 100ml
Related Products
70cl
Bacardi
Spiced Rum Spirit Drink
278
£19.45
£2.78 per 100ml
1l
Bacardi
Spiced Premium Rum Spirit Drink
266
£19.50
£1.95 per 100ml
70cl
Mount Gay
Bajan Spiced with Ginger and Tropical 70cl.
38
£19.50
£2.79 per 100ml
70cl
Bumbu
The Original Rum
32
£30.50
£4.36 per 100ml
70cl
Sandy Cove
A Tropical Alcoholic Blend with Coconut & Caribbean Rum Flavours
32
£6.69
£0.96 per 100ml
70cl
Hawksbill Rum
Hawksbill Island Spices
£22.95
£3.28 per 100ml
70cl
Gordon's
Lemon Meringue 35% Vol
67
£17.00
£2.43 per 100ml
70cl
Gordon's
Premium Pink Distilled Flavoured Gin
107
£16.60
£2.37 per 100ml
1l
Gordon's
Premium Pink Gin Based Flavoured Spirit Drink 35% vol Bottle
100
£21.50
£2.15 per 100ml
70cl
Smirnoff
Miami Peach 35% Vol
62
£17.00
£2.43 per 100ml
Related Searches
Captain Morgan
Rums
Alcohols
Drinks
Spirits