Today's Deals
Help Guides
Download App
Carmex
Strawberry Moisturising Lip Balm SPF15 Tube
10g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£3.00
£30.00 per 100g
VISIT
Tesco
£3.00
£30.00 per 100g
VISIT
Boots
£3.59
£35.90 per 100g
VISIT
Ebay
£5.25
£52.50 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£2.00
Usually
£3.00
£3.00
Sizes
10g
Best Value
Cheapest
£2.29
£22.90 per 100g
10g
£3.00
£30.00 per 100g
Supermarket Alternatives
Superdrug
Watermelon Lip Balm 4g
£2.00
each
Boots
Spf+ Moisturising Lip Balm Spf50 15ml
£4.00
£26.67 per 100ml
Good to know
Strawberry Moisturising Lip Balm SPF 15 provides long lasting relief for dry, chapped lips
Soothes, protects and moisturises
#1 Pharmacist Recommended Lip Balm for over 10 years
Unique formula results in soft, healthy-looking lips
Available in squeezable tubes, sticks and pots
Award-winning lip balm
Flavoured with strawberry
see more
Reviews
3.7
3 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
"I would definitely recommend it if you like strawberry scents"
"I love the tube idea as its easier to apply on the go than the tub"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Carmex
10g
Carmex
Cherry Lip Balm Tube SPF15 Moisturising
2
£2.29
£22.90 per 100g
4.25g
Carmex
Strawberry Lip Balm Click Stick SPF15
1
£2.29
each
4.25g
Carmex
Classic Moisturising Lip Balm Click Stick
12
£2.32
each
4.25g
Carmex
Minions Banana Lipbalm Stick
£2.85
each
10g
Carmex
Classic Lip Balm Moisture Tube
2
£2.29
£22.90 per 100g
Related Products
4.8g
Nivea
Repair & Care Lip Balm SPF15
221
£3.69
each
4.2g
O'Keeffe's
Lip Repair & Protect SPF 15 Lip Balm
7
£2.67
each
10ml
Nivea
Glowy Berry SPF 30 Lip Balm
109
£4.59
£45.90 per 100ml
4.8g
Nivea
Lip Balm Hydro Care with SPF 15
3,059
£2.40
each
6ml
Blistex
Intensive Lip Moisturiser Cherry SPF 15
8
£1.75
£29.17 per 100ml
4g
Palmer's
Coconut Formula Lip Balm with SPF15
64
£1.89
each
4.25g
Burt's Bees
100% Natural Moisturising Lip Balm Tube Beeswax
52,121
£3.69
each
10ml
Nivea
Glowy Lip Balm Tube Original 24h with Hyaluronic Acid
100
£4.54
£45.40 per 100ml
30ml
E45
Lips & Dry Skin Balm
1
£4.50
£15.00 per 100ml
7ml
Blistex
MedPlus SPF 15
10
£1.99
£28.43 per 100ml
Related Searches
Carmex
Lip Balms