Today's Deals
Help Guides
Download App
Colgate
Sensitive Instant Relief Repair + Gentle Whitening Toothpaste
100ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Savers
£3.49
£3.49 per 100ml
VISIT
Amazon
£3.50
£3.50 per 100ml
VISIT
Iceland
£3.50
£3.50 per 100ml
VISIT
Morrisons
£7.00
£7.00 per 100ml
VISIT
Boots
£7.00
£7.00 per 100ml
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
75ml
Cheapest
£2.99
£3.99 per 100ml
100ml
Best Value
£3.49
£3.49 per 100ml
Good to know
Plugs tubules in dentine that lead to sensitivity pain.
Helps restore natural whiteness.
Repairs sensitive areas of teeth and restores natural whiteness.
Relieves sensitivity pain instantly.
Builds up a protective barrier to prevent sensitivity from coming back.
see more
Reviews
4.6
838 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Colgate
100ml
Colgate
Sensitive Instant Relief Repair + Multi-Protection Toothpaste
2,750
£3.46
£3.46 per 100ml
75ml
Colgate
Sensitive Repair & Prevent + Gentle Whitening Toothpaste
61
£4.00
£5.33 per 100ml
75ml
Colgate
sensitive Instant Relief Enamel Repair Toothpaste -75ml
4,414
£2.98
£3.97 per 100ml
20ml
Colgate
Sensitive Instant Relief Repair Travel
4,411
£1.10
£5.50 per 100ml
75ml
Colgate
Sensitive Instant Relief Multi Protection Toothpaste
3,244
£2.99
£3.99 per 100ml
Colgate
Sensitive Instant Relief Repair & Gum Care Toothpaste
296
£1.50
75ml
Colgate
Sensitive Repair & Prevent + Multi Protection Toothpaste
60
£4.00
£5.33 per 100ml
75ml
Colgate
Max White Ultra+ Sensitive Whitening Toothpaste
128
£7.99
£10.65 per 100ml
75ml
Colgate
Max White Clinical Sensitive Toothpaste
49
£2.00
£2.67 per 100ml
75ml
Colgate
Max White Purple Reveal Whitening Toothpaste
769
£3.00
£4.00 per 100ml
Related Products
75ml
Sensodyne
Daily Care Gentle Whitening Toothpaste
417
£2.09
£2.79 per 100ml
75ml
Sensodyne
Repair & Protect Whitening Toothpaste Deep Repair & Sensitive
304
£4.00
£5.33 per 100ml
75ml
Sensodyne
Pronamel Gentle Whitening Toothpaste
177
£4.21
£5.61 per 100ml
75ml
Sensodyne
Pronamel Intensive Enamel Repair Whitening Toothpaste
762
£4.00
£5.33 per 100ml
Oral-B
Gum & Enamel Repair Gentle Whitening Sensitive Toothpaste
21
£5.00
75ml
Oral-B
Pro-Expert Sensitive & Gentle Whitening Toothpaste
12
£2.00
£2.67 per 100ml
75ml
Oral-B
Pro-Expert Healthy White Whitening Toothpaste
1,443
£2.24
£2.99 per 100ml
75ml
Sensodyne
Rapid Relief Whitening Sensitive Toothpaste
111
£2.78
£3.71 per 100ml
75ml
Sensodyne
Clinical Repair Active White Sensitive Toothpaste
179
£6.00
£8.00 per 100ml
75ml
Euthymol
Toothpaste Sensitive
143
£3.49
£4.65 per 100ml
Related Searches
Colgate