Today's Deals
Help Guides
Download App
Colgate
Total Mouth Rinse Fresh
500ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Savers
£2.49
£0.50 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£4.50
£0.90 per 100ml
VISIT
Tesco
£5.00
£1.00 per 100ml
£2.50 CLUBCARD
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Colgate prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£2.50
Highest
£18.00
£2.49
Supermarket Alternatives
Boots
Sensitive Mouthwash 500ml
£1.25
£0.25 per 100ml
Tesco
Alcohol Free Mouthwash Clean Mint 300ml
£1.50
£0.50 per 100ml
Morrisons
Essentials Coolmint Mouthwash 500ml
£0.74
£0.15 per 100ml
Asda
Advanced 10-in-1 Peppermint Mouthwash 500ml
£1.32
£0.26 per 100ml
Waitrose
Essential Fresh Mint Mouthwash
£1.45
see more
Good to know
Provides 24-hour protection against germs
Alcohol free
24hr protection
Healthier mouth between brushings
Fights bad breath
Advanced Pro-Defence Zinc technology
Protects against germs for 12 hours
Protection even after eating and drinking
see more
Reviews
4.7
193 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Colgate
500ml
Colgate
Total 24 Hour Protection Peppermint Blast Mouthwash
518
£2.25
£0.45 per 100ml
400ml
Colgate
Fluorigard Daily Rinse Mouthwash
204
£4.49
£1.12 per 100ml
1l
Colgate
Plax Cool Mint Mouthwash Alcohol Free
2,313
£3.79
£0.38 per 100ml
500ml
Colgate
Plax Soft Mint Mouthwash Green AF RRP
1,741
£2.24
£0.45 per 100ml
500ml
Colgate
Plax Cool Mint Mouthwash Blue Af
2,315
£2.24
£0.45 per 100ml
500ml
Colgate
Triple Action Mouthwash with CPC
334
£1.99
£0.40 per 100ml
75ml
Colgate
Total Active Prevention + Deep Clean Toothpaste
1,285
£2.75
£3.67 per 100ml
125ml
Colgate
Total Active Prevention + Deep Clean Toothpaste
1,283
£4.25
£3.40 per 100ml
500ml
Colgate
Fresh Breath Taking Mouthwash
£2.25
£0.45 per 100ml
20ml
Colgate
Total Active Prevention & Deep Clean Toothpaste
£1.75
£8.75 per 100ml
Related Products
500ml
Dentyl
Dual Action Fresh Clove CPC Mouthwash
44
£2.95
£0.59 per 100ml
300ml
Pro Formula
Alcohol Free Mouthwash Clean Mint
21
£1.50
£0.50 per 100ml
500ml
Waken
Vegan Mouthwash with Fluoride SpearMint -
119
£4.55
£0.91 per 100ml
500ml
Listerine
Total Care Zero Mouthwash Smooth Mint
2,389
£2.80
£0.56 per 100ml
500ml
Corsodyl
Daily Gum Care Mouthwash Alcohol Free Fresh Mint 500
29
£3.00
£0.60 per 100ml
500ml
Listerine
Total Care Extra Mild Alcohol Free Mouthwash
242
£2.80
£0.56 per 100ml
300ml
Corsodyl
Gum Treatment Mouthwash Mint
137
£4.99
£1.66 per 100ml
500ml
Listerine
Total Care 6 In One Alcohol Free Intense Mint
235
£2.80
£0.56 per 100ml
500ml
Listerine
Mouth Wash Essential Extra Mild
233
£2.60
£0.52 per 100ml
500ml
Listerine
Total Care Clean Mint Antibacterial Mouthwash
1,828
£2.80
£0.56 per 100ml
Related Searches
Colgate
Mouthwashes