Today's Deals
Help Guides
Download App
Dairylea
Dunkers Jumbo
41g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£1.30
£3.17 per 100g
VISIT
Morrisons
£1.30
£3.17 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Dairylea prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.24
Usually
£29.99
£1.30
Sizes
41g
Cheapest
£1.30
£3.17 per 100g
3 x 41g
£1.76
£1.43 per 100g
6 x 41g, 246g
Best Value
£2.50
£1.02 per 100g
Good to know
Cheese dip with added Calcium
Corn & Potato Snack
Made with milk and cheese
Heated and blended into a creamy tasting cheese dip
Accompanied by Jumbo Tubes
A favourite with kids
Good source of calcium
98 Kcal Per Tub
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
4.6
5 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Dairylea
123g
Dairylea
Plant-Based Dunkers Jumbo Tubes
3
£2.50
£0.68 per 100g
43g
Dairylea
Dunkers Ritz Cheese Snack
14
£2.08
£1.61 per 100g
43g
Dairylea
Dunkers Nachos Cheese Snack Multipack
21
£2.08
£1.61 per 100g
43g, 129g
Dairylea
Dunkers Breadsticks Cheese Snack
3
£2.08
£1.61 per 100g
43g
Dairylea
Baked Dunkers Ritz Cheese Snacks
77
£2.50
£0.97 per 100g
43g, 258g
Dairylea
Dunkers Nachos Cheese Snacks
18
£2.50
£0.97 per 100g
65g
Dairylea
Lunchers Ham Twin Pack
6
£2.50
£1.92 per 100g
65g
Dairylea
Lunchables Ham 'n' Cheese
83
£1.60
£2.46 per 100g
140g
Dairylea
Strip Cheese 8's
3
£2.50
£0.22 per 100g
56.5g
Dairylea
Snackers Oreo
4
£1.00
£1.77 per 100g
Related Products
Tesco
Cheese & Pineapple Snack Pack
14
£1.50
50g
Osem
Apropo Tubes Salted Corn Snack
£1.30
£2.60 per 100g
110g
Tesco
Apple Grape & Cheese Snack Pack
34
£1.50
£1.36 per 100g
150g
Tesco
Fruit Cheese & Crackers Snack Pack
13
£3.10
£2.07 per 100g
20g
Babybel
Mini Babybel Mix Pack Cheese Snacks
88
£3.20
£1.78 per 100g
50g
Peperami
Original & Cheese Snack Box
98
£1.56
£3.12 per 100g
The Laughing Cow
Original Cheese Spread 16 Triangles
56
£2.95
100g
Apetina
Green Olives & Garlic White Cheese Cubes in Oil Snack Pack
114
£1.36
£1.36 per 100g
140g
Ritz
Cheese Flavoured Crackers Box
137
£1.24
£0.89 per 100g
EMPORIUM
Dip-It Cheese Dip with Sour Cream & Chive Tubes
£1.79
£0.45 each
Related Searches
Dairylea
Dunkers
Cheese Sticks
Snack Pots
Snack Packs