Today's Deals
Help Guides
Download App
De Cecco
Penne Rigate Pasta .41
500g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.00
£0.40 per 100g
VISIT
Waitrose
£2.00
£0.40 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£2.00
£0.40 per 100g
VISIT
Tesco
£2.00
£0.40 per 100g
£1.35 CLUBCARD
VISIT
Amazon
£3.99
£0.80 per 100g
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how De Cecco prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£3.99
Highest
£25.06
£2.00
Supermarket Alternatives
Tesco
Penne Rigate 500g
£2.15
£0.43 per 100g
Asda
Penne 500g
£0.71
£0.14 per 100g
Sainsbury's
Penne Rigate Pasta 500g
£0.69
£0.14 per 100g
Morrisons
Italian Penne
£2.40
Waitrose
Essential Penne
£1.40
see more
Good to know
#4 in Penne Pastas
#9 in Dried Pastas
Pasta made from durum wheat semolina
Product of Italy
Reviews
4.8
33 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
"Very good pasta and it's highly rated by the Italians"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From De Cecco
500g
De Cecco
Conchiglie Rigate Pasta
28
£2.00
£0.40 per 100g
500g
De Cecco
Fusilli Pasta
37
£2.00
£0.40 per 100g
500g
De Cecco
Spaghetti
60
£2.00
£0.40 per 100g
500g
De Cecco
Linguine
42
£2.00
£0.40 per 100g
500g
De Cecco
Tortiglioni No 23
26
£2.00
£0.40 per 100g
500g
De Cecco
Casareccia Pasta
8
£2.00
£0.40 per 100g
500g
De Cecco
Tagliatelle Pasta
£3.00
£0.60 per 100g
De Cecco
Pasta Cavatappi
8
£2.00
De Cecco
Chifferi Rigati Pasta
12
£2.00
Related Products
500g
Barilla
Classic Penne Rigate N 73 Pasta
44
£1.40
£0.28 per 100g
500g
Sainsbury's
Penne Rigate Pasta
19
£0.69
£0.14 per 100g
500g
Napolina
Penne Pasta
20
£1.00
£0.20 per 100g
750g
Ragu
Penne Rigate Wheat Pasta
1
£1.44
£0.19 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose High Protein Penne Pasta
11
£2.00
500g
Tesco Finest
Penne Rigate
8
£2.15
£0.43 per 100g
Pastificio Liguori
Penne Rigate
4
£1.33
400g
Rummo
Gluten Free Penne Rigate No. 66
14
£2.50
£0.63 per 100g
Waitrose Ltd
Essential Penne
61
£1.40
Waitrose Ltd
Essential Penne
76
£0.70
Related Searches
De Cecco
Pastas
Dried Pastas
Penne