Today's Deals
Help Guides
Download App
Dettol
Soothing Lavender Antibacterial Laundry Sanitiser
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£4.50
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Dettol prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£4.50
Highest
£13.06
£4.50
Supermarket Alternatives
Morrisons
Cotton Fresh Antibacterial Laundry Cleanser
£4.20
Good to know
#7 in Laundry Cleansers
Kills 99.9% of bacteria at 20 degrees
Eliminates odour causing bacteria
Lavender fragrance
Suitable for all types of laundry
Add 2 capsules to fabric softener draw for every wash
see more
Reviews
5.0
17 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Dettol
Dettol
Additive Antibacterial Laundry Sanitiser Spring
43
£8.00
£0.32 per 100ml
Dettol
Ocean Breeze Laundry Sanitiser
£8.50
£0.34 per 100ml
Dettol
Laundry Sanitiser Antibacterial Liquid Additive Fresh Cotton 2.5 L
892
£6.50
£0.26 per 100ml
Dettol
Antibacterial Laundry Sanitiser Liquid Additive Fresh Cotton 1.5 L
1,351
£4.25
£0.28 per 100ml
Dettol
Laundry Sanitiser Cotton
£5.99
£0.20 per 100ml
Dettol
Laundry Sanitiser Antibacterial Liquid Additive Sensitive
437
£5.25
£0.35 per 100ml
Dettol
Antibacterial Laundry Cleanser Sanitiser Liquid Additive Sensitive
437
£8.50
£0.34 per 100ml
Dettol
Antibacterial Hand Sanitiser Aloe Vera Gel
£7.16
£3.58 per 100ml
Dettol
Antibacterial Hand Sanitiser Aloe Vera Gel
£3.58
£3.58 per 100ml
Dettol
Antibacterial Hand Sanitiser Gel Aloe Vera On The Go
27
£1.79
£3.58 per 100ml
Related Products
Milton
Antibacterial Hand Foaming Sanitiser
4
£3.78
£7.56 per 100ml
INEOS
Antibacterial Anti Viral Hand Sanitiser Gel
5
£1.25
£2.50 per 100ml
INEOS
Hygienics Antibacterial & Hand Sanitiser Spray
15
£2.06
£2.06 per 100ml
Carex
Original Antibacterial Hand Sanitiser Gel Quick Dry
12
£1.50
£3.00 per 100ml
INEOS
Hygienics Anti Viral & Anti Bacterial Hand Sanitiser Gel
70
£4.00
£0.80 per 100ml
Carex
Antibacterial Hand & Surface Sanitiser Spray
1
£3.50
£3.50 per 100ml
Dove
INEOS Rhubarb + Tonka Hand Sanitiser Gel
31
£1.25
£2.50 per 100ml
Carex
Antibacterial Hand Gel Aloe Vera
7
£1.43
£2.86 per 100ml
Sainsbury's
Antibacterial Laundry Cleanser
101
£4.70
£0.31 per 100ml
Carex
Antibacterial Moisture Plus Hand Gel
13
£1.42
£2.84 per 100ml
Related Searches
Dettol
Laundry Liquids
Disinfectants
Laundry Sanitisers
Cleansers