Today's Deals
Help Guides
Download App
Doritos
Cool Sour Cream & Chives Sharing Dip
280g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.50
£0.89 per 100g
VISIT
Ebay
£8.99
£3.21 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Doritos prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£0.63
Usually
£2.48
£2.50
Supermarket Alternatives
Asda
Sour Cream & Chive 290g
£1.50
£0.52 per 100g
Tesco
Sour Cream & Chive Dip 200g
£1.30
£0.65 per 100g
Iceland
Soured Cream & Chive Dip
£1.85
Sainsbury's
Soured Cream & Chive Dip 200g
£1.35
£0.68 per 100g
Good to know
Load up Doritos Tortilla Chips with Cool Sour Cream & Chives Dip
Doritos Cool Sour Cream & Chives Dip makes snacking experience bolder
Perfect dip for sharing
No artificial colours or flavours
Suitable for vegetarians
Try Doritos tortilla chips with one of our dips for a bolder snacking experience
see more
Reviews
3.1
18 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Doritos
300g
Doritos
Mild Salsa Sharing Dip
28
£2.50
£0.83 per 100g
280g
Doritos
Nacho Cheese Sharing Dip
40
£2.50
£0.89 per 100g
300g
Doritos
Hot Salsa Dip
28
£2.50
£0.83 per 100g
Doritos
Dippers Hint of Sour Cream & Onion Sharing Tortilla Chips Crisps
38
£2.50
140g
Doritos
Cool Original
£2.35
£1.68 per 100g
230g
Doritos
Dip Or Load Original Salted
110
£1.65
£0.72 per 100g
Doritos
Flamin Hot Nacho Cheese Flavour Corn Crisps
8
£2.50
230g
Doritos
Dip Or Load Zesty Lime
4
£1.65
£0.72 per 100g
180g
Doritos
Chilli Heatwave Sharing Tortilla Chips
210
£1.50
£0.83 per 100g
Related Products
175g
Penn State
Sour Cream & Chive Sharing Pretzels
240
£1.50
£0.86 per 100g
55g
ASDA
Nacho Cheese Dip
5
£0.50
£0.91 per 100g
185g
Pringles
Sour Cream & Onion Sharing Crisps
287
£2.50
£1.35 per 100g
EMPORIUM
Dip-It Cheese Dip with Sour Cream & Chive Tubes
£1.79
£0.45 each
Waitrose Ltd
Waitrose Sour Cream & Chive Dip
97
£1.85
85g
Popchips
Sour Cream & Onion Sharing Crisps
300
£1.65
£1.94 per 100g
165g
Philadelphia
Chives Soft Cream Cheese
81
£1.00
£0.61 per 100g
150g
Do Goodly
Dips Harissa Spiced Salsa
4
£2.25
£1.50 per 100g
25g
Seabrook
Cream Cheese & Chive Crinkle Cut Multipack Crisps
22
£1.65
£1.10 per 100g
165g
Pringles
Sour Cream & Onion Sharing Crisps
21
£2.00
£1.21 per 100g
Related Searches
Doritos
Dips
Pots
Jars
Containers