Today's Deals
Help Guides
Download App
Waitrose Ltd
Easy to Cook Lamb Rump
332g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£9.10
£2.74 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Waitrose Ltd prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£8.50
Highest
£9.10
£9.10
Supermarket Alternatives
Tesco
Finest Lamb Rump Joint With Rosemary & Mint
£22.05
Waitrose
Waitrose Classics Lamb in Mint & Redcurrant Gravy for 1
£5.25
Iceland
Slow Cooked 2 Lamb Shanks with a Mint & Rosemary Gravy (2 x 475g)
£12.00
Sainsbury's
Slow Cooked Shredded Lamb Shawarma (serves x2) 400g
£5.50
£1.38 per 100g
Good to know
Waitrose & Partners won Compassion in World Farming Best Retailer award
Fresh lamb is British
Lamb is kept happy with room to frolic and graze
Reviews
4.2
209 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"This is a regular favourite in our household"
"Very good portions of tender tasty lamb"
"These lamb rumps when cooking in the oven filled the house with the smell of mint"
"Very tasty lamb and not too fatty"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Waitrose Ltd
390g
Waitrose Ltd
Easy to Cook Beef Grills
126
£5.50
£1.41 per 100g
Waitrose Ltd
Easy to Cook Chicken Parmigiana
194
£8.00
356g
Waitrose Ltd
Easy to Cook Hunter's Chicken
56
£7.15
£2.01 per 100g
Waitrose Ltd
Easy to Cook Scottish Salmon Roulade
111
£8.50
Waitrose Ltd
Easy To Cook Seeded Salmon Fillets
42
£7.50
Waitrose Ltd
Easy to Cook Fruity Gammon Steaks
438
£5.65
Waitrose Ltd
Easy to Cook Cajun Chicken Breasts
278
£5.75
Waitrose Ltd
Easy to Cook Mozzarella Stuffed Pork Meatballs
599
£5.60
Waitrose Ltd
Easy To Cook Piri Piri Chicken Thighs
45
£5.75
Waitrose Ltd
Easy to Cook Maple-glazed Gammon Joint
380
£5.13
Related Products
300g
Sainsbury's
Just Cook Minted Lamb Rump Steaks
23
£6.25
£2.08 per 100g
300g
Tesco
2 Lamb Rump Steaks
90
£6.00
£2.00 per 100g
175g
Tesco
Quick Cook Rump Beef Steak
72
£3.60
£2.06 per 100g
300g
ASDA
2 Tender Lamb Rump Steaks
144
£4.92
£1.64 per 100g
260g
Co-op
Garlic & Mint Lamb Rump Steaks
£5.50
£2.12 per 100g
640g
Tesco Finest
Chef's Collection Tender Lamb Rump
1
£15.00
£2.34 per 100g
200g
ASDA
Tender Thin Cut Lamb Rump Steaks
107
£4.57
£2.29 per 100g
ASDA
Juicy Lamb Rump Joint (Typically 0.425KG)
59
£6.96
5kg
Liberty
Apana Liberty Easy Cook Long Grain Rice
22
£6.00
£0.12 per 100g
500g
Gallo
Easy Cook Risotto
1
£2.00
£0.40 per 100g
Related Searches
Waitrose Ltd
Lamb
Meats