Today's Deals
Help Guides
Download App
Feather & Down
Feather and Down Melting Shower Cream
50ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£3.00
£6.00 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£1.80
Highest
£3.00
£3.00
Good to know
Elevate your shower routine with a Melting Shower Cream enriched with lavender and chamomile
Luxurious formula melts into skin, leaving it soft and nourished
Research shows lavender increases brain waves associated with relaxation
Suitable for vegans
Directions: Dispense into hands and gently massage into wet skin. Rinse skin after use
Warnings: For adult use only. For external use only. Avoid direct contact with eyes. If irritation occurs, discontinue use
Keep out of direct sunlight and reach of children
Cruelty-free, vegan-friendly, and uses natural extracts
see more
Reviews
5.0
1 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Feather & Down
50ml
Feather & Down
Feather and Down Body Lotion
£3.00
£6.00 per 100ml
Feather & Down
Sweet Dreams Perfect Partners Set
8
£10.00
Feather & Down
Melting Shower Cream
44
£5.25
200ml
Feather & Down
Magnesium & Passionflower Dreamy Shower Foam Cloud200 ml
3
£10.00
£5.00 per 100ml
Feather & Down
Magnesium Sweet Dreams Sleep Salts
£6.80
200ml
Feather & Down
Magnesium & Passionflower Serenity Boosting Shower Wash200 ml
5
£10.00
£5.00 per 100ml
Feather & Down
Shower Cloud Bundle
£24.00
Feather & Down
Bathtime Bliss Gift Set Bath
2
£9.99
Feather & Down
Magnesium Shower Gel & Mist Bundle
£24.00
Feather & Down
Sweet Dreams Sleeping Bag Gift Set
11
£12.35
Related Products
532ml
Method
Body Wash Wind Down
2
£4.22
£0.79 per 100ml
250ml
Nivea
Care And Roses Shower
3
£1.19
£0.48 per 100ml
750ml
Nivea
Rose And Almond Shower Cream
£2.49
£0.33 per 100ml
8g
Too Faced
Chocolate Soleil Melting Bronzing And Sculpting Stick Espresso
£22.40
each
750ml
Nivea
Shower Orange Avocado Cream
26
£2.49
£0.33 per 100ml
4g
17.
Melting Cream Blush 030 Coffee Love
32
£4.00
each
17.
Melting Cream Bronzer 030 Mocha Drip
£4.00
750ml
Nivea
Coco And Jojoba Shower Cream
£2.49
£0.33 per 100ml
Korres
Fig Shower Gel and Body Cream Set
1
£23.00
265ml
Sundae
Coconut Cream Shower Foam
2
£12.95
£4.89 per 100ml
Related Searches
Feather & Down