Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco Finest
Strawberries
227g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£3.25
£1.43 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco Finest prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.00
Usually
£3.50
£3.25
Sizes
Tesco Finest Strawberries
Cheapest
£3.25
Tesco Finest Strawberries
£5.00
227g
£3.25
£1.43 per 100g
Supermarket Alternatives
Asda
Strawberries 227g
£1.86
£0.82 per 100g
Morrisons
Strawberries 400g
£3.50
£0.88 per 100g
Tesco
Strawberries 227g
£2.15
£0.95 per 100g
Waitrose
Waitrose Strawberry and Grape
£1.75
Reviews
3.8
133 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"Very tasty I use with meringue cases and fresh thick cream "
"Very good quality nicest ive had so far"
"Very surprised to find this quality in March "
"These strawberries are always tasty"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco Finest
Tesco Finest
Strawberries & Cream Cake
6
£19.00
Tesco Finest
Strawberries & Clotted Cream Cake
20
£6.35
550g
Tesco Finest
Mixed Berry Trifle
5
£4.60
£0.84 per 100g
150g
Tesco Finest
Dine In Mixed Berry Trifles
72
£3.50
£1.17 per 100g
340g
Tesco Finest
Strawberry Conserve
72
£2.55
£0.75 per 100g
Tesco Finest
Strawberries & Clotted Cream Hot Cross Buns
40
£2.00
Related Products
250g
Driscoll's
Strawberries
£3.50
£1.40 per 100g
227g
Rosedene Farms
Strawberries
263
£1.39
£0.61 per 100g
400g
Tesco
Strawberries
564
£2.50
£0.63 per 100g
400g
Morrisons
Strawberries
65
£3.50
£0.88 per 100g
Tesco
Strawberries
214
£3.75
Tesco Organic
Strawberries
8
£3.00
Tesco Organic
Strawberries
22
£3.25
227g
Tesco
Strawberries
137
£2.15
£0.95 per 100g
227g
Morrisons
Savers Strawberries
7
£1.37
£0.60 per 100g
Rose Pearl
Rose Strawberries
15
£2.75
Related Searches
Tesco Finest
Fresh Strawberries
Fruits
Berries