Today's Deals
Help Guides
Download App
Garnier
Color Sensations Retouch Dark Blonde
52g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Savers
£3.49
£6.71 per 100g
VISIT
Ebay
£6.25
£12.02 per 100g
VISIT
Amazon
£7.71
£14.83 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Lasts up to 4 weeks
Up to 100% Grey Coverage
No Ammonia
Mess-free application
Root retouch in 10 minutes
Non-dripping formula
Ideal amount for 1 application
Choose your shade
Compatible with your hair color
Color depositing dye to cover the roots
see more
Reviews
4.5
296 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Garnier
52g
Garnier
Colour Sensation 7.0 Blonde
306
£3.49
£6.71 per 100g
52g
Garnier
Colour Sensation 3.0 Dark Brown
296
£3.75
£7.21 per 100g
52g
Garnier
Colour Sensation 4.0 Brown
298
£3.75
£7.21 per 100g
52g
Garnier
Colour Sensation 5.0 Light Brown
296
£3.49
£6.71 per 100g
52g
Garnier
Color Sensation Retouch Black
295
£3.49
£6.71 per 100g
52g
Garnier
Colour Sensation 2.0 Soft Black
296
£3.49
£6.71 per 100g
Garnier
Color Sensation Mini Opal Blond 70
£3.49
Garnier
Color Sensation Mini Intense Ruby 660
£3.49
Garnier
Color Sensation Mini Icy Chestnut 415
£3.49
Garnier
Belle Color Natural Dark Blonde 7 Permanent Hair Dye
7
£4.36
Related Products
75ml
L'Oreal
Paris Magic Retouch Temporary Instant Grey Root Concealer Spray Dark Blonde Easy Application
1,893
£6.99
£9.32 per 100ml
Superdrug
Sensations Light Brown 6.0
£5.50
Jerome Russell
Root Color Wand Dark Blonde
£7.99
4g
Josh Wood
Colour Root Smudge Dark Blonde
£12.99
each
L'Oreal
Magic Retouch Permanent Root Concealer Blonde
22
£5.50
150ml
L'Oreal
Magic Retouch Permanent Root Concealer Dark Blonde 7
20
£5.50
£3.67 per 100ml
Josh Wood
Colour Dark Blonde Blending Brush
15
£20.00
Superdrug
Colour For Men Dark Blonde 7.0
£6.00
2.1g
COLOR WOW
Root Cover Up Dark Blonde
573
£14.66
each
Josh Wood
Colour 8.0 Dark Blonde Permanent Hair Dye
35
£14.00
Related Searches
Garnier