Today's Deals
Help Guides
Download App
ghd
Curls Gone Wild Curl Texturising Spray
List
List
Share
Report
Where To Buy
Ebay
£17.84
VISIT
Amazon
£17.99
VISIT
Boots
£24.00
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
GHD Curls Gone Wild Curl Texturising Spray
£17.84
120ml
Cheapest
£13.65
£11.38 per 100ml
Good to know
2-in-1 formula for heat protection and texture
Specially designed for ghd hair wave styling
Provides buildable volume and long-lasting texture
Remains crunch-free for a natural finish
Has ghd signature fragrance
Features ghd heat protection system up to 230°C
100% recyclable packaging
Ideal for creating tousled curls and waves
see more
Reviews
2.7
3 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From ghd
GHD
Curly Ever After Mini Curl Hold Spray
£10.00
£20.00 per 100ml
GHD
Bodyguard Heat Protect Spray For Coloured Hair
18
£17.25
£14.38 per 100ml
GHD
Pick Me Up Root And Volume Spray
£18.95
£15.79 per 100ml
ghd
Straight On And Smooth Spray
£15.00
£12.50 per 100ml
GHD
Platinum Plus Hair Straightener Black
561
£169.99
ghd
Rehab Fine Hair Thickener Heat-Activated Leave-In Thickening Treatment Spray
1
£25.24
£26.57 per 100ml
ghd
Perfect Ending Final Fix Spray
40
£8.00
£10.67 per 100ml
GHD
Chronos Curve Conical Wand
28
£141.00
Related Products
Pantene
Pro-V Natural Curls Nourishing Hair Cream with Coconut Oil Styling & Heat Protection
1
£6.67
£2.84 per 100ml
Bali Curls by Hank Ge
Bali Curls Bonding Oil
£12.21
£40.70 per 100ml
Bali Curls by Hank Ge
Bali Curls Hydrating Curl Cream
£10.82
£7.21 per 100ml
John Frieda
Frizz Ease Dream Curls Daily Styling Spray for Naturally Wavy & Curly Hair
2,063
£2.00
VO5
Ultimate Hold Hairspray
6
£1.99
£1.99 per 100ml
Lee Stafford
Coco Loco Heat Protection Spray
99
£8.99
£5.99 per 100ml
Redken
Acidic Bonding Curls Leave-In Treatment For Damaged Curly & Coily Hair
18
£25.21
£10.08 per 100ml
Only Curls
Curl Refresh Spray250 ml
429
£18.00
£7.20 per 100ml
Aussie
Bouncy Curls Epic Volume Mousse
9
£6.00
£3.00 per 100ml
Redken
Thermal Spray Heat Protection Up To 230 C250 ml
2
£25.50
£10.20 per 100ml