Today's Deals
Help Guides
Download App
Glaze
Supergloss Toning Conditioning Hair Gloss Pearl Blonde For Instant Shine
190ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£16.00
£8.42 per 100ml
VISIT
Ebay
£17.95
£9.45 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Usually
£15.99
Highest
£31.99
£16.00
Sizes
Glaze Super Color Conditioning Gloss Pearl Blonde
Cheapest
£13.59
190ml
£16.00
£8.42 per 100ml
Supermarket Alternatives
Superdrug
Vita Soft Leave In Conditioner
£3.00
Waitrose
Essential Nourish Conditioner
£1.95
Good to know
Semi-permanent hair color
Deep conditioning treatment
Vibrant color
Mirror glaze shine
Extraordinary softness
No mixing
No mess
No damage
see more
Reviews
3.4
5 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Glaze
190ml
Glaze
Super Color Conditioning Gloss Sleek Espresso
44
£15.99
£8.42 per 100ml
190ml
Glaze
Supergloss Color Conditioning Hair Gloss Honey Blonde For Instant Shine
£13.59
£7.15 per 100ml
190ml
Glaze
Super Gloss Copper Crush
£15.99
£8.42 per 100ml
190ml
Glaze
Supergloss Color Conditioning Hair Gloss Chocolate Gleam For Instant Shine
24
£16.00
£8.42 per 100ml
190ml
Glaze
Super Color Conditioning Gloss Glace Cherry
31
£15.99
£8.42 per 100ml
190ml
Glaze
Super Color Conditioning Gloss Luminous Liquorice
10
£13.59
£7.15 per 100ml
190ml
Glaze
Supergloss Color Conditioning Hair Gloss Brilliant Bronde For Instant Shine
£13.59
£7.15 per 100ml
Glaze
Supergloss Toning Conditioning Gloss Caramel Lights
1
£13.59
190ml
Glaze
Super Gloss Auburn Spice
£13.59
£7.15 per 100ml
Glaze
Super Color Conditioning Gloss Chocolate Gleam
£13.59
Related Products
150ml
Garnier
Olia Gloss Scandi Blonde
19
£8.99
£5.99 per 100ml
150ml
Schwarzkopf
LIVE Icy Pearl Colour & Shine Hair Gloss
£8.99
£5.99 per 100ml
John Frieda
Blonde Violet Crush Purple Toning Hair Mask
14
£2.00
L'Oreal
Paris Casting Creme Gloss Semi-Permanent Hair Dye 1021 Light Pearl Blonde
13
£3.25
Clairol
Colour Gloss Up Conditioner Play It Cool Blonde 130
4
£7.50
300ml
Redken
Acidic Color Gloss Shampoo For Colour Treated Hair
171
£27.50
£9.17 per 100ml
Schwarzkopf
Hair Gloss Beige Blonde
186
£5.50
500ml
Redken
Acidic Color Gloss Shampoo Glass-Like Shine For Colour Treated Hair Supersize
£27.69
£5.54 per 100ml
95ml
Wella Professionals
Ultimate Color Shine Spray For All Coloured Hair
£15.75
£16.58 per 100ml
500ml
Redken
Acidic Color Gloss Conditioner Glass-Like Shine For Colour Treated Hair Supersize
£27.74
£5.55 per 100ml
Related Searches
Glaze
Hair Dyes
Conditioners
Hair Colours
Hair Masks