Today's Deals
Help Guides
Download App
Green & Black's
Organic Smooth Dark Chocolate Mint Bar
90g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£3.46
£3.84 per 100g
VISIT
Waitrose
£3.50
£3.89 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£3.50
£3.89 per 100g
VISIT
Ebay
£3.99
£5.98
£4.43 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Green & Black's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.75
Usually
£3.50
£3.46
Supermarket Alternatives
Tesco
Mint 47% Dark Chocolate 100g
£2.40
£2.40 per 100g
Morrisons
52% Cocoa Dark Chocolate With Mint Oil 100g
£2.40
£2.40 per 100g
Waitrose
No.1 Dark Chocolate 90%
£3.00
Boots
No Added Sugar Swiss Milk Chocolate With Hazelnuts 100g
£2.70
£2.70 per 100g
Sainsbury's
Belgian Cooking Chocolate Dark 200g
£2.45
£1.23 per 100g
Asda
Free From by Choc Bar 35g
£0.66
£1.89 per 100g
see more
Good to know
Organic chocolate with 50% cocoa solids and mint oil
Smooth, less bitter dark chocolate with refreshing mint
Organic and Fairtrade
Intensity - 5
Suitable for vegans
see more
Reviews
4.1
28 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Green & Black's
90g
Green & Black's
Green & Blacks Organic Ginger Dark Chocolate
3
£3.45
£3.83 per 100g
90g
Green & Black's
Organic 85% Dark Chocolate Bar
107
£2.75
£3.06 per 100g
90g
Green & Black's
Organic 70% Dark Chocolate Bar
89
£2.75
£3.06 per 100g
180g
Green & Black's
Organic Classic Chocolate Collection Box
26
£7.50
£4.17 per 100g
Green & Black's
Green & Black's Organic 30% White Chocolate Bar
12
£3.50
Related Products
90g
Green & Black's Organic
Milk Chocolate 37% Cocoa Bar
37
£3.45
£3.83 per 100g
Green & Black's Organic
Green & Black's Organic 70% Dark Chocolate Bar
26
£3.50
150g
Green & Black's Organic
Dark Cooking Chocolate
14
£3.50
£2.33 per 100g
100g
Lindt
Excellence 70% Cocoa Intense Dark Chocolate Bar
231
£3.00
£3.00 per 100g
100g
Lindt
Excellence Dark Supreme 90% Cocoa Chocolate Bar
239
£3.00
£3.00 per 100g
100g
Lindt
Excellence 85% Dark Chocolate Bar 85% Cocoa
220
£3.00
£3.00 per 100g
90g
Green & Black's Organic
Butterscotch Milk Chocolate Bar
30
£3.50
£3.89 per 100g
90g
Ferrero Rocher
Block 70% Dark Chocolate
3
£2.70
£3.00 per 100g
Montezuma's
Absolute Black Dark Chocolate Cocoa Bar
26
£3.00
15g
Green & Black's Organic
Chocolate Bar Bundle
1
£13.00
£3.61 per 100g
Related Searches
Green & Black's
Chocolates
Dark Chocolates
Chocolate Boxes
Chocolate Bars