Today's Deals
Help Guides
Download App
Gressingham
Deliciously Simple Whole Duck with
1.8kg
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£9.55
£0.53 per 100g
VISIT
Tesco
£9.55
£0.53 per 100g
VISIT
Waitrose
£12.00
£0.67 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Gressingham prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£7.00
Usually
£9.55
£9.55
Sizes
Gressingham Whole Duck
£10.61
1.8kg
Cheapest
£9.55
£0.53 per 100g
Good to know
#5 in Duck Legs
#6 in Duck Breasts
#6 in Crispy Ducks
Reviews
4.1
77 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
"Very tasty Perfect roast with apples "
"I love duck but portions are expensive so now and again I buy a whole one and portion it up"
"They are tender and full of flavour"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Gressingham
530g
Gressingham
Bistro Style Duck with Port & Orange
30
£5.00
£0.94 per 100g
250g
Gressingham
Duck Breast Portions Fillets
65
£4.88
£1.95 per 100g
550g
Gressingham
Aromatic Half Crispy Duck
127
£6.48
£1.18 per 100g
Gressingham
Duck Legs
82
£5.50
462g
Gressingham
Duck Legs
15
£3.79
£0.82 per 100g
Gressingham
Duck Breast Fillets
11
£7.50
170g
Gressingham
Single Duck Breast
4
£6.00
£3.53 per 100g
400g
Gressingham
Duck Breasts in Plum Sauce
85
£7.50
£1.88 per 100g
Gressingham
2 Boneless Duck Breasts
84
£10.50
Gressingham
Stir Fry Duck Breast
41
£4.50
Related Products
1kg
Tariq Halal
Fresh Grade A Whole Chicken Without Giblets
14
£4.25
£0.43 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Slow Cooked Confit Duck
48
£7.16
Blue Dragon
Duck Strips For Stir Fry
£4.15
Mr Kipling
Deliciously Good Angel Cake Slices with Raspberries
31
£2.59
165g
Tesco
Simple Side Salad With Chive Dressing
5
£1.15
£0.70 per 100g
Tesco
Simple Salad With Sour Cream And Chive
91
£1.15
35g
Webbox
Tasty 7 Sticks with Duck
£1.50
£0.61 per 100g
750g
Tesco Finest
Duck Ragu with Pappardelle
9
£8.00
£1.07 per 100g
all plants
By Deliciously Ella Green Basil Vegan Pesto With Tofu
31
£2.40
OMV! Deliciously Vegan By Asda
No Pork Ribs with BBQ Sauce
24
£1.00
Related Searches
Gressingham
Ducks
Meats