Today's Deals
Help Guides
Download App
Guerlain
Aqua Allegoria Forte Rosa Palissandro Eau De Parfum
75ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Ebay
£93.00
£124.00 per 100ml
VISIT
Boots
£105.00
£140.00 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
75ml
Cheapest
£93.00
£124.00 per 100ml
125ml
Best Value
£96.95
£77.56 per 100ml
Good to know
The Aqua Allegoria fragrance collection celebrates the wonders of the world.
Each creation pays tribute to nature's beauty.
Discover the spicy freshness of rosewood meeting rose and patchouli.
The combination gives a fragrance blending strength and sophistication.
An intense collection warm and enveloping.
Aqua Allegoria Forte fragrances contain more than 90% natural origin.
The 200 mL refill extends the life cycle of the Aqua Allegoria bottle.
The spray unscrews manually to top up the bottle with a user-friendly refill.
It cannot be used alone.
It is only compatible with refillable bottles.
see more
Reviews
5.0
9 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Guerlain
125ml
Guerlain
Aqua Allegoria Forte Rosa Rossa Eau De Parfum
13
£94.99
£75.99 per 100ml
75ml
Guerlain
Aqua Allegoria Forte Rosa Rossa Eau De Parfum
34
£97.50
£130.00 per 100ml
75ml
Guerlain
Aqua Allegoria Forte Bosca Vanilla Eau De Parfum
7
£93.00
£124.00 per 100ml
125ml
Guerlain
Aqua Allegoria Forte Mandarine Basilic Eau De Parfum
25
£121.80
£97.44 per 100ml
75ml
Guerlain
Aqua Allegoria Forte Oud Yuzu Eau De Parfum
4
£105.00
£140.00 per 100ml
125ml
Guerlain
Aqua Allegoria Forte Bosca Vanilla Eau De Parfum
37
£105.00
£84.00 per 100ml
75ml
Guerlain
Aqua Allegoria Rosa Verde Eau De Toilette
3
£69.95
£93.27 per 100ml
75ml
Guerlain
Aqua Allegoria Rosa Rossa Eau De Toilette
37
£86.50
£115.33 per 100ml
125ml
Guerlain
Aqua Allegoria Rosa Verde Eau de Toilette
32
£92.00
£73.60 per 100ml
75ml
Guerlain
Aqua Allegoria Forte Nerolia Vetiver Eau De Parfum
6
£92.99
£123.99 per 100ml
Related Products
100ml
Ann Summers
Eau De Parfum Aphrodisiac
50
£18.00
£18.00 per 100ml
100ml
Ann Summers
Enrapture Eau De Parfum
£18.00
£18.00 per 100ml
100ml
Ann Summers
Tempted For Her Eau De Parfum
£18.00
£18.00 per 100ml
100ml
Burberry
Goddess for Women Eau de Parfum
3,794
£74.99
£74.99 per 100ml
Sarah Jessica Parker
NYC Eau de Parfum
9
£10.00
100ml
Ann Summers
Decadent Eau De Parfum
£18.00
£18.00 per 100ml
100ml
Ann Summers
Eau De Parfum Aurora Gold
23
£18.00
£18.00 per 100ml
100ml
Ann Summers
Dark Desires Eau de Parfum
5
£18.00
£18.00 per 100ml
30ml
Gucci
Flora Gorgeous Orchid Eau De Parfum For Women
4,519
£36.99
£123.30 per 100ml
30ml
Sarah Jessica Parker
Nyc Edp
£4.99
£16.63 per 100ml
Related Searches
Guerlain