Today's Deals
Help Guides
Download App
HG
Liquid Drain Unblocker
1 Litre
List
List
Share
Report
Where To Buy
Savers
£4.29
£0.43 per 100ml
VISIT
Ebay
£6.35
£5.85
£0.64 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how HG prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£4.29
Usually
£5.80
Highest
£10.99
£4.29
Supermarket Alternatives
Tesco
Sink & Drain Unblocker 500ml
£2.50
£0.50 per 100ml
Asda
Drain Unblocker Gel 500ml
£2.21
£0.44 per 100ml
Good to know
#13 in Drain Unblockers
Safe and powerful unblocker
Does not have to be diluted
Does not foam or splash
Cannot make the blockage worse
Does not harm plastic drain pipes
Unblocks within 30 minutes
No hot water needed
Ready to use
see more
Reviews
4.3
70 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From HG
1l
HG
Hagesan Liquid Drain Unblock
17
£5.50
£0.55 per 100ml
450ml
HG
Drain & Plug Hair Unblocker
13
£8.25
£1.83 per 100ml
Related Products
1l
Mr Muscle
Max Gel Drain Unblocker Sink & Plug Drain
391
£3.60
£0.36 per 100ml
500ml
Mr Muscle
Power Gel Kitchen & Bathroom Drain Unblocker
300
£2.74
£0.55 per 100ml
1l
Mr Muscle
Power Gel Drain & Sink Unblocker Twin Pack 2x1litre
146
£7.50
£0.38 per 100ml
300ml
Buster
Bathroom Sink Drain Unblocker
71
£4.00
£1.33 per 100ml
Buster
2 Dose Bathroom Unblocker
3
£5.00
500ml
Morrisons
Sink & Drain Gel Unblocker
5
£2.50
£0.50 per 100ml
500ml
ASDA
Drain Unblocker Gel
100
£2.21
£0.44 per 100ml
500ml
Tesco
Sink & Drain Unblocker
37
£2.50
£0.50 per 100ml
POWER FORCE
Sink & Drain Unblocker
£1.39
Waitrose Ltd
Essential Drain Unblocker
136
£2.70
Related Searches
Hg
Drain Unblockers