Today's Deals
Help Guides
Download App
Johnson's
Baby Lotion with Coconut Oil - Bottle
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£2.28
VISIT
Waitrose
£3.50
£2.62
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Johnson's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.00
Usually
£2.80
£2.28
Sizes
Johnson's Baby Lotion with Coconut Oil - Bottle
£2.28
300ml
Cheapest
£1.00
£0.33 per 100ml
300ml
£2.24
£0.75 per 100ml
Supermarket Alternatives
Boots
Baby Moisturising Lotion 500ml
£1.20
£0.24 per 100ml
Tesco
Baby Lotion
£0.79
Sainsbury's
Little Ones Baby Lotion 500ml
£0.79
£0.16 per 100ml
Morrisons
Baby Lotion
£1.00
Good to know
#2 in Lotions
Formulated to minimise the risk of allergies
Clinically proven mildness
Pure and gentle daily care
Enriched with coconut oil
Keeps skin soft and feeling healthy
Leaves skin soft and smooth after just one use
Free from parabens, dyes and phthalates
Nourishes baby's skin for 24 hours
Paediatrician and dermatologist tested.
see more
Reviews
4.3
2,647 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Johnson's
Johnson's
Baby Oil
1,045
£1.00
£0.50 per 100ml
Johnson's
Baby Bedtime Lotion
111
£2.99
£0.60 per 100ml
Johnson's
Baby Comfort Touch Lotion
£3.75
£0.75 per 100ml
Johnson's
Baby Oil
1,549
£2.25
£0.45 per 100ml
Johnson's
Baby Bedtime Wash
454
£3.75
Johnson's
Baby Powder
1,467
£1.75
£1.75 per 100g
Johnson's
Johnsons Vita-Rich Oil Infusion Body Lotion
£2.49
£0.62 per 100ml
Related Products
Weleda
Baby Natural Calendula Body Lotion
7
£7.96
£3.98 per 100ml
Aveeno
Baby Daily Care Moisturising Lotion
4
£5.99
£2.40 per 100ml
Nala's Baby
Body Lotion Vanilla Cloud
3
£4.00
£2.00 per 100ml
Aveeno
Baby Calming Comfort Bedtime Lotion
620
£4.29
£2.86 per 100ml
Nala's Baby
Baby Nighttime Oil Vanilla Cloud
1
£4.00
£2.00 per 100ml
Aveeno
Baby Dermexa Emollient Cream
959
£6.33
£4.22 per 100ml
Nivea
Coconut & Monoi Oil Body Lotion for Normal to Dry Skin
119
£4.00
£1.00 per 100ml
My Little Miracle
Baby Oil
£1.89
£0.38 per 100ml
Nutmeg
Baby Lotion
£1.00
Childs Farm
Baby Moisturiser Mildly Fragranced
576
£3.67
£1.84 per 100ml
Related Searches
Johnson's
Moisturisers
Lotions
Baby Lotions
Baby Creams