Today's Deals
Help Guides
Download App
Jolen
Facial Bleach Regular
125ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Savers
£5.99
£4.79 per 100ml
VISIT
Amazon
£7.49
£8.35
£5.99 per 100ml
VISIT
Ebay
£9.65
£9.99
£7.72 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£3.29
Usually
£8.88
Highest
£9.99
£5.99
Supermarket Alternatives
Boots
Smooth Care Hair Lightener 50ml
£4.50
£4.50 per 100ml
Good to know
Lightens dark hair
Original formula for all hair types and colors
No drip application
Fast, gentle, and effective
Great for face, eyebrows, and body
Make a preliminary patch test before using
Wash area to be bleached with soap and cold water
Mix cream and powder together
Apply mixture to hair completely
Leave for 10 minutes and then rinse
see more
Reviews
4.3
9 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Jolen
30ml
Jolen
Facial Cream Bleach Original Formula
8
£2.99
£9.97 per 100ml
30ml
Jolen
Mild Formula Facial Cream Bleach Sensitive Skin
2
£2.99
£9.97 per 100ml
Jolen
Facial Wax Strips
21
£0.89
£0.06 each
Related Products
100ml
Nivea
Creme
396
£2.49
£2.49 per 100ml
75ml
Nivea
Creme Tin
7
£1.00
£1.33 per 100ml
Just For Men
Natural Dark Brown Black Hair Dye Original Formula
10
£5.99
500ml
Astral
Intensive Moisturiser Original
1
£5.39
£1.08 per 100ml
250ml
Nivea
Creme Tin
303
£4.99
£2.00 per 100ml
60ml
Nivea
Creme Tin
95
£2.99
£4.98 per 100ml
150ml
Nivea
Men All Purpose Cream for Face Body & Hands
96
£3.49
£2.33 per 100ml
Gillette
Venus Mini Facial Hair Remover
£24.80
Heath
Revitalise Hair + Body Wash
1
£8.00
Just For Men
Dark Brown-Black Dye
9
£5.99
Related Searches
Jolen
Bleaches
Creams
Body Creams