Today's Deals
Help Guides
Download App
Kellogg's
Bran Flakes Cereal
500g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£2.20
£0.44 per 100g
VISIT
Waitrose
£2.75
£2.65
£0.55 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Kellogg's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£2.00
Highest
£2.75
£2.20
Sizes
375g
Cheapest
£1.75
£0.47 per 100g
500g
£2.20
£0.44 per 100g
500g
£2.20
£0.44 per 100g
750g
Best Value
£2.50
£0.33 per 100g
Reviews
4.6
169 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
"I love Kellogg's bran Flakes with chopped banana"
"They are so fragile that they crumble in the packaging"
"Very unpleasant to eat! Won't be buying these again"
"They are very morish with a selection of strawberries"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Kellogg's
500g
Kellogg's
Sultana Bran Cereal
12
£2.50
£0.50 per 100g
Kellogg's
Oaties Chocolate Breakfast Cereal
49
£3.48
450g
Kellogg's
Corn Flakes Breakfast Cereal
534
£2.00
£0.44 per 100g
350g
Kellogg's
Bluey Breakfast Cereal
102
£2.80
£0.80 per 100g
430g
Kellogg's
Coco Pops Chocos Cereal
244
£2.85
£0.66 per 100g
365g
Kellogg's
Coco Pops Mega Pops Chocolate Breakfast Cereal
227
£3.30
£0.90 per 100g
350g
Kellogg's
Multigrain Shapes Cereal
375
£2.85
£0.81 per 100g
500g
Kellogg's
All Bran Fibre Plus Breakfast Cereal
372
£2.44
£0.12 per 100g
750g
Kellogg's
All-Bran Cereal
102
£3.25
£0.43 per 100g
24g
Kellogg's
Corn Flakes Chocolate cereal and milk snack bars
42
£1.00
£1.04 per 100g
Related Products
350g
Fuel
FUEL10K Red Berry Multigrain Flakes High Protein Breakfast Cereal
33
£3.70
£1.06 per 100g
750g
Sainsbury's
Wholegrain Bran Flakes
177
£1.29
£0.17 per 100g
350g
Fuel
FUEL10K Chocolate Multigrain Flakes High Protein Breakfast Cereal
38
£2.50
£0.71 per 100g
550g
Weetabix
Oatibix Flakes Golden Oat Cereal
38
£3.80
£0.69 per 100g
500g
Sainsbury's
Frosted Flakes Cereal
24
£0.95
£0.19 per 100g
350g
Nestle
Go Free Honey Nut Flakes Gluten Free
670
£2.00
£0.57 per 100g
375g
Nestle
Curiously Cinnamon Cereal
559
£2.75
£0.73 per 100g
375g
Nestle
Go Free Corn Flakes Gluten Free
2,523
£2.00
£0.53 per 100g
375g
Weetabix
Crunchy Bran Cereal Cereal
18
£3.00
£0.80 per 100g
500g
Tesco
Low Fat Special Flakes Cereal
138
£2.00
£0.40 per 100g
Related Searches
Kellogg's