Today's Deals
Help Guides
Download App
Kendamil
Follow-On Milk 6-12 Months
250ml
6
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£6.88
£0.46 per 100ml
VISIT
Morrisons
£7.00
£0.47 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£7.00
£0.47 per 100ml
VISIT
Tesco
£7.00
£0.47 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Sizes
250ml
Cheapest
£1.18
£0.47 per 100ml
800g
£14.97
£1.87 per 100g
800g
£11.00
£1.38 per 100g
6 x 250ml
Best Value
£6.88
£0.46 per 100ml
Good to know
Wash hands and sterilise all utensils.
Check the best before date.
Shake the bottle well.
Pour the required amount of milk into a sterilised feeding bottle.
Serve at room temperature or warmed if desired.
Check the temperature of the feed.
Contains whole milk, demineralised whey permeate.
Contains vegetable oils, calcium citrate, potassium phosphate.
Includes choline, chloride, fructooligosaccharides, magnesium chloride.
Includes oil from the microalgae Scgizochytrium sp., potassium hydroxide.
see more
Reviews
5.0
1 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Kendamil
250ml
6
Kendamil
Ready to Feed First Infant Milk 0+ Months
1
£6.88
£0.46 per 100ml
800g
Kendamil
Goat Follow on Milk 6+12m
415
£20.48
£2.56 per 100g
250ml
Kendamil
First Infant Ready To Feed Milk From Birth Stage 1
2
£1.19
£0.48 per 100ml
70ml
6
Kendamil
Classic 1 First Infant Milk Ready To Feed Starter Pack
1
£7.95
£1.89 per 100ml
800g
Kendamil
Goat Milk From Birth Stage 1
1
£20.50
£2.56 per 100g
200ml
6
Kendamil
Toddler Milk Ready to Feed 12 36 Months
£5.50
£0.46 per 100ml
800g
Kendamil
Goat Toddler Milk Stage 3 12 To 36 Months
387
£19.95
£2.49 per 100g
800g
Kendamil
Comfort Milk 0-12 Months
1
£15.50
£1.94 per 100g
70ml
6
Kendamil
Organic Ready to Feed First Infant Milk
£8.45
£2.01 per 100ml
800g
Kendamil
First Infant Milk 1 Powder From Birth 0-6m Formula
1
£10.99
£1.37 per 100g
Related Products
200ml
6
Aptamil
2 Follow On Baby Milk Multipack Liquid Ready to Feed 6-12 Months 6x6x200
160
£7.24
£0.60 per 100ml
200ml
Aptamil
Follow On Baby Milk Formula Liquid 6-12 Months
455
£1.00
£0.50 per 100ml
200ml
4
Aptamil
2 Follow On Formula Baby Milk Liquid 6-12 Months Multipack
63
£3.88
£0.49 per 100ml
200ml
6
SMA
Follow On Milk 6 Mth+ Ready To Feed Multipack
529
£5.28
£0.44 per 100ml
200ml
6
Cow & Gate
2 Follow On Baby Milk Formula Liquid Multipack 6x6x200
221
£5.00
£0.42 per 100ml
200ml
Aptamil
ProFutura 2 Follow On Baby Milk Most Advanced Formula Liquid 6-12 Months
239
£1.57
£0.79 per 100ml
200ml
Cow & Gate
2 Follow On Baby Milk Formula Liquid 6-12 Months
192
£0.85
£0.43 per 100ml
200ml
4
Cow & Gate
Follow On Baby Milk Formula Liquid 2 Multipack
56
£3.36
£0.42 per 100ml
200ml
HiPP Organic
2 Follow On Baby Milk Ready To Feed Bottle 6 Month Plus
231
£1.30
£0.65 per 100ml
200ml
Cow & Gate
2 Follow On Baby Milk Formula Liquid From 6-12 Months To Feed
100
£1.10
£0.55 per 100ml
Related Searches
Kendamil