Today's Deals
Help Guides
Download App
Lavazza
Espresso Barista Gran Crema Drum Roasted Coffee Beans 1 kg
1kg
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£19.75
£1.98 per 100g
VISIT
Ebay
£22.43
£25.99
£2.24 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Lavazza prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£16.44
Usually
£22.43
Highest
£40.99
£19.75
Supermarket Alternatives
Waitrose
No.1 Italian Espresso Slow Roasted Coffee Beans
£7.00
Sainsbury's
Fairtrade Italian Espresso Coffee Beans Strength 5 227g
£3.75
£1.65 per 100g
Tesco
Italian Inspired Espresso Coffee Beans 1kg
£14.25
£1.43 per 100g
Morrisons
Espresso Coffee Bean
£3.60
Asda
Italian Style Roasted Beans 454g
£5.97
£1.31 per 100g
see more
Good to know
Superior quality coffee
Exquisite blends
Gently roasted
Authentic Italian espresso
Master of Espresso since 1895
Ideal for black espresso, cappuccino & latte
Velvety and balanced
Medium roasting
Intensity 7/10
Full body
see more
Reviews
5.0
1 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Searches
Lavazza
Coffees
Beans
Coffee Beans
Espressos