Today's Deals
Help Guides
Download App
Lift
Glucose Tablets Tangy Orange
40g
10
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.25
£0.31 per 100g
VISIT
Ebay
£3.49
£0.87 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Lift prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.25
Usually
£3.45
£1.25
Good to know
Chewable tablets
No water required
3.7g of fast acting glucose
15 calories per tab
Caffeine and gluten free
No artificial colours, preservatives or sweetener
Handy resealable pack
Do not exceed the recommended daily dose
Not suitable for children under 12 years
Store in a cool dry place
see more
Reviews
5.0
1 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Lift
40g
10
Lift
Glucose Tabs Juicy Raspberry 10 Tablets
47
£1.25
£0.31 per 100g
72g
18
Lift
Activ Tangy Orange Energy Boost Chewable Tablets
£5.00
£0.39 per 100g
Lift
Glucose Tablets Juicy Raspberry 10 Tablets
47
£1.00
60ml
Lift
Glucose Juice Lemon & Lime Shot
1
£1.55
£2.58 per 100ml
60ml
Lift
Gluco Glucose Juice Very Berry Shot
3
£1.55
£2.58 per 100ml
Related Products
Gluco
Tabs Blueberry Burst Fast-Acting Glucose
15
£1.00
Dextro
Energy Blackcurrant + Vitamin C Tablets
16
£0.79
30
Clarityn
Allergy Tablets
236
£5.55
£0.19 each
47g
Dextro
Energy Dextrose Tablets Lemon + Vitamin C
3
£1.00
£2.13 per 100g
96g
30
Adaptil
Tasty Calming Dog Chew
5
£28.00
£0.97 per 100g
40
Power Kick
Caffeine & Glucose Tablets
1
£0.89
£0.02 each
16
Solpadeine
Headache Soluble Tablets 16 Tablets
21
£2.25
£0.14 each
Tesco
Fast Acting Lawn Seed
2
£2.40
Tesco
Fast Acting Weedkiller Concentrate
3
£2.40
16
Strides
Fast Acting Ibuprofen Lysine
£1.69
£0.11 each
Related Searches
Lift
Energy Tablets
Glucose Tablets