Today's Deals
Help Guides
Download App
Lindt
Lindor Assorted Chocolate Truffles
600g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£19.50
£3.25 per 100g
VISIT
Tesco
£19.50
£3.25 per 100g
£14.50 CLUBCARD
VISIT
Sainsbury's
£19.50
£3.25 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Lindt prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£11.50
Usually
£19.50
£19.50
Sizes
137g
Cheapest
£4.50
£3.28 per 100g
200g
£5.50
£2.75 per 100g
337g
Best Value
£9.00
£2.67 per 100g
600g
£19.50
£3.25 per 100g
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose Belgian Chocolate Flaked Truffles
£4.80
Tesco
Salted Caramel Truffles
£5.20
Sainsbury's
Mini Assorted Chocolate Bars
£4.25
Morrisons
Belgian Milk Chocolate Florentines 105g
£3.10
£2.95 per 100g
Asda
Turkish Delight Thins
£2.00
Boots
No Added Sugar Swiss Milk Chocolate With Hazelnuts 100g
£2.70
£2.70 per 100g
see more
Good to know
Smooth melting milk, white, extra dark and hazelnut chocolate truffles
Finest ingredients sourced from world renowned growing regions
Ideal gift to impress
Perfect for enjoying at parties or sharing
Lindt Master Chocolatiers dedicated to creating perfect chocolate delights
Available in 200g, 337g, 600g and 1kg sizes
Combine expertise and finest ingredients to produce perfectly round chocolate shell with irresistibly smooth melting filling
Flavour for everyone
Ideal for marking special occasions
Adding a touch of bliss to any celebration
see more
Reviews
4.8
118 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Lindt
600g
Lindt
Lindor Milk Chocolate Truffles
301
£19.50
£3.25 per 100g
337g
Lindt
Lindor Silver Assorted Chocolate Truffles Box
56
£12.00
£3.56 per 100g
200g
Lindt
Lindor Milk Chocolate Truffles
420
£5.50
£2.75 per 100g
337g
Lindt
Lindor Milk Chocolate Truffles
246
£9.00
£2.67 per 100g
Lindt
Milk Chocolate Truffles
82
£1.97
200g
Lindt
Lindor Salted Caramel Chocolate Truffles Box
242
£5.50
£2.75 per 100g
200g
Lindt
Lindor Irish Cream Milk Chocolate Truffles
72
£7.50
£3.75 per 100g
200g
Lindt
Lindor Milk Chocolate Heart
1
£9.00
£4.50 per 100g
100g
Lindt
Lindor Milk Chocolate Bar
204
£2.50
£2.50 per 100g
138g
Lindt
CHOCO WAFER Assorted Chocolate Sharing Box
163
£4.50
£3.26 per 100g
Related Products
200g
Maltesers
Assorted Chocolate Truffles
10
£6.50
£3.25 per 100g
336g
Maltesers
Truffles Milk Chocolate Gift Box Large
3
£10.00
£2.98 per 100g
200g
Maltesers
Truffles Milk Chocolate Gift Box
207
£6.50
£3.25 per 100g
180g
Toblerone
TRUFFLES ASSORTED
1
£6.00
£3.33 per 100g
Lily O'Briens
Milk Chocolate Truffles
52
£6.25
200g
Lily O'Brien's
Assorted Chocolate Truffles
6
£6.25
£3.13 per 100g
180g
Toblerone
Truffles Box
168
£4.50
£2.50 per 100g
449g
Thorntons
Classic Collection of Milk Dark & White Chocolate Gift Box
51
£13.00
£2.90 per 100g
300g
Celebrations
Milk Selection Box & Biscuit Bars
23
£3.75
£1.25 per 100g
180g
Toblerone
Biscoff Truffles
£6.00
£3.33 per 100g
Related Searches
Lindt
Sweets
Chocolate Boxes
Chocolate Multipacks
Truffles