Today's Deals
Help Guides
Download App
Listerine
Advanced Enamel & Sensitivity Protection Mouthwash
500ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£6.29
£1.26 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Listerine prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£6.29
Highest
£18.00
£6.29
Supermarket Alternatives
Boots
Sensitive Mouthwash 500ml
£1.25
£0.25 per 100ml
Tesco
Cool Mint Mouthwash 500ml
£0.75
£0.15 per 100ml
Morrisons
Essentials Coolmint Mouthwash 500ml
£0.74
£0.15 per 100ml
Waitrose
Essential Fresh Mint Mouthwash
£1.45
Asda
Advanced 10-in-1 Peppermint Mouthwash 500ml
£1.32
£0.26 per 100ml
see more
Good to know
Provides in-depth protection and relief from tooth sensitivity
Helps protect teeth from enamel erosion
Clinically proven to prevent enamel erosion
Helps prevent yellowing of teeth caused by dental erosion
Provides 24-hour relief from tooth sensitivity
Should be used regularly twice a day for at least 2 weeks
see more
Reviews
4.8
4 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Listerine
250ml
Listerine
Spearmint Mouthwash Flavours
3
£1.00
£0.40 per 100ml
500ml
Listerine
Advanced Nightly Reset Zero Alcohol Mouthwash
341
£3.99
£0.80 per 100ml
500ml
Listerine
Advanced White Milder Taste Mouthwash
539
£4.20
£0.84 per 100ml
500ml
Listerine
Advanced Defence Gum Treatment Crisp Mint Mouthwash
1,151
£4.20
£0.84 per 100ml
500ml
Listerine
Advanced Gum Expert
75
£4.20
£0.84 per 100ml
500ml
Listerine
Antibacterial Mouthwash Coolmint
8,475
£2.60
£0.52 per 100ml
500ml
Listerine
Antiseptic Fresh Burst Mouthwash Antibacterial Mouthwash Fresh
590
£2.60
£0.52 per 100ml
500ml
Listerine
Stay White Arctic Mint Mouthwash
1,469
£2.80
£0.56 per 100ml
250ml
Listerine
Mild & Minty Mouthwash Flavours
8
£1.00
£0.40 per 100ml
750ml
Listerine
Coolmint Mouthwash
£2.99
£0.40 per 100ml
Related Products
125ml
Oral-B
Pro Advanced Sensitivity Protection Toothpaste
59
£7.99
£6.39 per 100ml
75ml
Sensodyne
Sensitivity & Enamel Toothpaste Mint
737
£3.75
£5.00 per 100ml
500ml
Dentyl
Advanced Protection Double Strength Dual Action Smooth Mint Mouthwash
5
£4.39
£0.88 per 100ml
75ml
Oral-B
Advanced Sensitivity Protection Toothpaste
121
£2.75
£3.67 per 100ml
100ml
Colgate
Total Gum + Sensitivity
£3.49
£3.49 per 100ml
500ml
Waken
Vegan Mouthwash with Fluoride SpearMint -
119
£4.55
£0.91 per 100ml
500ml
Wisdom
Daily Enamel Protect Mouthwash
3
£2.00
£0.40 per 100ml
250ml
Sensodyne
Pronamel Enamel Care Mouthwash Daily
151
£4.50
£1.80 per 100ml
500ml
Dentyl
Dual Action Fresh Clove CPC Mouthwash
44
£2.95
£0.59 per 100ml
75ml
Sensodyne
Advanced White Enamel Defence Toothpaste
46
£3.50
£4.67 per 100ml
Related Searches
Listerine
Mouthwashes