Today's Deals
Help Guides
Download App
L'Oreal
Elvive Colour Protect Shampoo for Coloured Hair Travel
90ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Ebay
£5.95
£6.61 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how L'Oreal prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£5.36
Usually
£7.99
£5.95
Sizes
90ml
Cheapest
£2.50
£2.78 per 100ml
250ml
£3.25
£1.30 per 100ml
400ml
£4.00
£1.00 per 100ml
700ml
Best Value
£5.75
£0.82 per 100ml
Supermarket Alternatives
Waitrose
Essential Daily Care Shampoo
£1.95
Tesco
2 In 1 Anti-Dandruff Shampoo 300ml
£0.71
£0.24 per 100ml
Sainsbury's
Apple Shampoo 500ml
£0.79
£0.16 per 100ml
Morrisons
Anti-Dandruff Shampoo Classic
£1.60
Asda
Just Essentials Coconut Shampoo 500ml
£0.85
£0.17 per 100ml
see more
Good to know
Britain's No.1 For Coloured Hair*
Enriched with red peony and UV filters
Protects hair against external aggressions
Helps protect colour for up to 10 weeks**
Prolongs colour vibrancy**
Suitable for coloured or highlighted hair
Use as part of a full colour protection hair routine
More sustainable*
see more
Reviews
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Searches
L'Oreal
Shampoos
Hair Care