Today's Deals
Help Guides
Download App
Menier
Swiss Dark Chocolate
100g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£2.15
£2.15 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£2.75
£2.75 per 100g
£2.25 NECTAR
VISIT
Tesco
£2.75
£1.45
£2.75 per 100g
£2 CLUBCARD
VISIT
Ebay
£8.99
£8.99 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Menier prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.45
Usually
£2.75
£2.15
Supermarket Alternatives
Waitrose
Cooks' Ingredients Belgian Dark Chocolate
£3.50
Tesco
48% Dark Milk Chocolate 100g
£2.40
£2.40 per 100g
Sainsbury's
Belgian Cooking Chocolate Dark 200g
£2.45
£1.23 per 100g
Morrisons
52% Cocoa Rum & Raisin Flavour Dark Chocolate
£2.40
Boots
No Added Sugar Swiss Milk Chocolate with Hazelnuts 100g
£2.70
£2.70 per 100g
Asda
Free From by Choc Orange Bar
£2.35
see more
Good to know
#2 in Cooking Chocolates
#14 in Dark Chocolates
Dark chocolate
70% cocoa
Vegetarian Society approved
For fine desserts and cakes
Reviews
4.8
45 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
"This is FAR better that your usual cooking chocolate"
"This is one of the nicest dark chocolates I've tasted - just vaguely sweet enough to feel like a treat but healthier than milk chocolate"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Menier
100g
Menier
Swiss Milk Cooking Chocolate
17
£2.15
£2.15 per 100g
100g
Menier
Swiss White Cooking Chocolate
15
£2.15
£2.15 per 100g
Related Products
100g
Lindt
Excellence 70% Cocoa Intense Dark Chocolate Bar
230
£3.00
£3.00 per 100g
90g
Ferrero Rocher
Block 70% Dark Chocolate
3
£2.70
£3.00 per 100g
MOSER ROTH
Dark 70% Cocoa Chocolate
£2.49
100g
Lindt
Excellence Dark Supreme 90% Cocoa Chocolate Bar
239
£3.00
£3.00 per 100g
90g
Green & Black's
Organic 70% Dark Chocolate Bar
89
£2.75
£3.06 per 100g
100g
Lindt
Excellence 85% Dark Chocolate Bar 85% Cocoa
220
£3.00
£3.00 per 100g
200g
Lindt
Extra Dark Chocolate Truffles
135
£5.50
£2.75 per 100g
90g
Montezuma's
Black Forest Cherry Dark Chocolate Bar 70% Cocoa
15
£3.50
£3.89 per 100g
Forest Feast
60% Cocoa Dark Chocolate Sour Cherries
11
£1.45
Forest Feast
60% Cocoa Dark Chocolate Sour Cherries
1
£1.45
Related Searches
Menier
Chocolates
Dark Chocolates
Chocolate Gifts
Chocolate Bars