Today's Deals
Help Guides
Download App
Morrisons
Organic Chopped Tomatoes
400g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£1.40
£0.35 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Morrisons prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.20
Usually
£1.35
Highest
£1.40
£1.40
Supermarket Alternatives
Asda
Organic Chopped Tomatoes in Concentrated Tomato Juice
£1.44
Sainsbury's
SO Organic Italian Organic Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g
£1.40
£0.35 per 100g
Tesco
Italian Chopped Tomatoes 390g
£1.40
£0.36 per 100g
Waitrose
Essential Chopped Tomatoes in Natural Juice
£0.50
Morrisons
Chopped Tomatoes 400g
£1.75
£0.11 per 100g
see more
Good to know
1/2 can serving counts as 1 portion of 5 a day fruit and vegetables
Fresh, frozen, dried, canned and juice all count
Organic
No artificial colours or flavours
Suitable for vegans
see more
Reviews
3.0
1 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Morrisons
400g
Morrisons
Chopped Tomatoes
15
£1.75
£0.11 per 100g
400g
Morrisons
Italian Chopped Tomatoes
26
£0.45
£0.11 per 100g
220g
Morrisons
Italian Chopped Tomatoes
2
£0.39
£0.18 per 100g
390g
Morrisons
Italian Chopped Tomatoes with Basil
3
£0.90
£0.23 per 100g
390g
Morrisons
Chopped Tomatoes with Garlic & Chilli
4
£0.90
£0.23 per 100g
390g
Morrisons
Chopped Tomatoes with Garlic & Onion
9
£0.90
£0.23 per 100g
200g
Morrisons
Organic Cherry Tomatoes On The Vine
5
£2.00
£1.00 per 100g
Morrisons
Chopped Dates
£1.85
Morrisons
Chopped Iceberg Salad
£0.77
Morrisons
Salad Tomatoes
38
£1.79
Related Products
Mr Organic
Chopped Italian Tomatoes
17
£5.00
400g
Mutti
Organic Chopped Tomatoes
6
£1.50
£0.38 per 100g
400g
Sainsbury's
SO Organic Italian Organic Chopped Tomatoes in Tomato Juice
22
£1.40
£0.35 per 100g
400g
Mutti
Polpa Finely Chopped Tomatoes
155
£4.10
£0.26 per 100g
ASDA Organic
Organic Chopped Tomatoes in Concentrated Tomato Juice
9
£1.44
400g
Cirio
Italian Chopped Tomatoes
213
£4.70
£0.29 per 100g
400g
Mutti
Polpa Finely Chopped Tomatoes
190
£1.55
£0.39 per 100g
400g
KTC
Chopped Tomatoes in Tomato Juice
16
£0.65
£0.16 per 100g
227g
Sainsbury's
Chopped Tomatoes
13
£0.40
£0.18 per 100g
400g
Summer Pride
Chopped Tomatoes
15
£0.65
£0.16 per 100g
Related Searches
Morrisons
Chopped Tomatoes
Tinned Tomatoes