Today's Deals
Help Guides
Download App
Nivea
Men Post Shave Balm Protect & Care
100ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£6.85
£6.85 per 100ml
VISIT
Ebay
£6.94
£6.94 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Nivea prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.60
Usually
£6.85
£6.85
Supermarket Alternatives
Boots
Skin Clear with Salicylic Acid Overnight & Redness Blemish Balm with niacinamide 50ml
£4.95
£9.90 per 100ml
Good to know
#5 in Aftershaves
Cares for skin and protects from external influences causing dryness
Soothes and regenerates skin immediately after shaving
Reduces redness and tightness
Moisturizes skin and strengthens natural barrier
Non-greasy, absorbs quickly
Enriched with Vitamin E and Provitamin B5
Nourishes skin with intense moisture without discomfort of tightness
Immediately moisturizes skin and provides long-lasting protection from drying out
see more
Reviews
4.6
14 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Nivea
100ml
Nivea
MEN Post Shave Balm
281
£7.00
£7.00 per 100ml
Nivea
Men Anti Age Regime Gift Set
£11.56
Nivea
Pampering Moments Of Joy Gift Pack
1
£13.99
Nivea
MEN Take Control Skincare Gift Set
£15.39
Nivea
MEN Keep It Essential Protect and Care Trio Gift Set
£20.00
50ml
Nivea
Men Intensive Moisturising Face Cream Protect & Care
430
£3.99
£7.98 per 100ml
Nivea
Men Time To Protect Gift Pack
£20.00
Nivea
Time To Pamper Gift Pack
£20.00
Nivea
Men Get The Power
£5.49
75ml
Nivea
Men Exfoliating Face Scrub
359
£2.79
£3.72 per 100ml
Related Products
100ml
Harry's
Men's Post Shave Balm with Aloe
228
£7.00
£7.00 per 100ml
100ml
Bulldog
Sensitive Aftershave Balm
5
£3.35
£3.35 per 100ml
No7
Men Sensitive Care Post-Shave Recovery Balm
47
£9.95
100ml
Bulldog
Skincare Original Aftershave Balm For Men Hydrates & Soothes
99
£5.49
£5.49 per 100ml
75ml
NUXE
Men [Boost]³ Soothing Repair After-Shave Balm
£18.40
£24.53 per 100ml
100ml
Weleda
Aftershave Balm For Men
£12.95
£12.95 per 100ml
50ml
Woo Woo
WooWoo Saddle Sore Soothing Balm for Intimate Areas Post Shave & Anti Chafe
7
£6.75
£13.50 per 100ml
600ml
Astonish
Protect & Care Anti-Bacterial Handwash Aloe Vera
23
£1.00
£0.17 per 100ml
400ml
Banana Boat
Aloe Vera Gel
2
£6.00
£1.50 per 100ml
250ml
Erasmic
Shave Foam Aloe Vera
£1.39
£0.56 per 100ml
Related Searches
Nivea
Aftershave Balms
Skincare Items
Balms